Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU czy Samsung WF60F4EDW2W

Wynik

Zwycięzca:
Samsung WF60F4EDW2W

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Samsung WF60F4EDW2W
Samsung WF60F4EDW2W

Cechy

HOTPOINT
HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
czy
Samsung
Samsung WF60F4EDW2W
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Hotpoint-Ariston
Producent
Samsung

Przewagi

3 powody dla Samsung WF60F4EDW2W

Samsung WF60F4EDW2W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Samsung WF60F4EDW2W zużywa mniej energii niż HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 60 cm Samsung WF60F4EDW2W jest o 20 cm płytsza od HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
Ładowność 6 kg czy 9 kg W pralce Samsung WF60F4EDW2W możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
  1. Na razie bez zastrzezen

    Opinie napisał(a) Mirek dnia

  2. W pralce po 2 latach a dokładnie 2 miesiące po gwarancji padły łożyska (naprawa 800zł) , żeby było śmieszniej taką samą pralkę miał mój tata (ta sama wada w tym samym czasie i grzałka która się spaliła 3 dni przed końcem gwarancji) nie muszę dodawać że również pralka do wyrzucenia i mój brat któremu grzałka padła po 2,5 roku a łożyska słychać teraz , tak więc pochodzi jeszcze miesiąc a pralka ma nieco ponad 2,5 roku . Broń Boże nie kupujcie tej pralki bo to badziew jakich mało , owszem do czasu awarii prała super ale żebym pralkę wymieniał co 2 lata to trochę przesada . Nie polecam.

    Opinie napisał(a) hary dnia

  3. pralka dobra , tylko jednorazowka , jak woda wejdzie do lozysk lub siadzie elektronika to lepiej kupic nowa . Brak zabezpieczenia wywazenia wsadu lubi chodzic po lazience , uklada pranie przez krecenie bebnem i albo sie uda albo nie nie ma zabezpieczenie czujnikiem drgan . Pralka ladna duze okno , tylko zeby miala programator z PS ski, ps szybko wyprala i lepiej wyplukala i wcale na niej nie zuzywalem wiekszej ilosci wody . Ariston na jednym z programow pobiera 6 razy po 16 litrow zadna oszczednosc , mimo to polecam ja ze wzgledu na pojemnosc , cichosc , i ladny model

    Opinie napisał(a) janek dnia

Brak opinii

Samsung WF60F4EDW2W
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki