Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU czy Samsung WF60F4EDW2W

Wynik

Zwycięzca:
Samsung WF60F4EDW2W

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Samsung WF60F4EDW2W
Samsung WF60F4EDW2W

Cechy

HOTPOINT
HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
czy
Samsung
Samsung WF60F4EDW2W
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Hotpoint-Ariston
Producent
Samsung

Przewagi

3 powody dla Samsung WF60F4EDW2W

Samsung WF60F4EDW2W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Samsung WF60F4EDW2W zużywa mniej energii niż HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 60 cm Samsung WF60F4EDW2W jest o 20 cm płytsza od HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
Ładowność 6 kg czy 9 kg W pralce Samsung WF60F4EDW2W możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
  1. Pralka bez zarzutów, wręcz idealna, poza tym, że po dość intensywnym użytkowaniu przez cztery lata "poszło" łożysko w bębnie, którego jak się okazuje nie da się wymienić, gdyż wanna nie jest rozbieralna, a koszt wymiany całego elementu jest nie współmierny co do ceny nowej pralki, ponieważ jest to około 800,00 złotych.

    Opinie napisał(a) agnieszka joj dnia

  2. Na razie bez zastrzezen

    Opinie napisał(a) Mirek dnia

  3. W pralce po 2 latach a dokładnie 2 miesiące po gwarancji padły łożyska (naprawa 800zł) , żeby było śmieszniej taką samą pralkę miał mój tata (ta sama wada w tym samym czasie i grzałka która się spaliła 3 dni przed końcem gwarancji) nie muszę dodawać że również pralka do wyrzucenia i mój brat któremu grzałka padła po 2,5 roku a łożyska słychać teraz , tak więc pochodzi jeszcze miesiąc a pralka ma nieco ponad 2,5 roku . Broń Boże nie kupujcie tej pralki bo to badziew jakich mało , owszem do czasu awarii prała super ale żebym pralkę wymieniał co 2 lata to trochę przesada . Nie polecam.

    Opinie napisał(a) hary dnia

Brak opinii

Samsung WF60F4EDW2W
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki