Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

INDESIT XWSA 61253 W EU czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
INDESIT XWSA 61253 W EU

Ocena ogólna

Za: 4 powody

INDESIT XWSA 61253 W EU

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS
INDESIT XWSA 61253 W EU

Cechy

INDESIT
INDESIT XWSA 61253 W EU
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Indesit
Producent
LG

Przewagi

4 powody dla INDESIT XWSA 61253 W EU

INDESIT XWSA 61253 W EU
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ INDESIT XWSA 61253 W EU zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm INDESIT XWSA 61253 W EU jest o 0,5 cm węższa od LG F-1443KDS.
Ładowność 6 kg czy 11 kg W pralce INDESIT XWSA 61253 W EU możesz wyprać o 5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.
Głębokość 42,5 cm czy 64 cm INDESIT XWSA 61253 W EU jest o 64 cm płytsza od LG F-1443KDS.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż INDESIT XWSA 61253 W EU.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od INDESIT XWSA 61253 W EU.

Opinie

100% poleca ten produkt

INDESIT XWSA 61253 W EU
 1. zakupiłem tą pralkę około rok temu w media mark za ok 1200 i dostałem w prezencie tabletki do prania, po użytkowaniu rocznym jestem zadowolony z tej pralki i nie mam uwag poprostu działa rewelacyjnie

  Opinie napisał(a) Grzegorz dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki