Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F 1089 ND czy WHIRLPOOL AWO/C 61200

Wynik

Zwycięzca:
WHIRLPOOL AWO/C 61200

Ocena ogólna

Za: 1 powód

LG F 1089 ND

Ocena ogólna

Za: 3 powody

WHIRLPOOL AWO/C 61200
WHIRLPOOL AWO/C 61200

Cechy

LG
LG F 1089 ND
czy
WHIRLPOOL
WHIRLPOOL AWO/C 61200
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowność
6 kg
Ładowność
6 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
Whirlpool
pozostałe
Zastosowane technologie
Ochrona przed zagniataniem
Płukanie antyalergiczne
Pranie wstępne
Przycisk pranie intensywne
Zastosowane technologie
Łatwe prasowanie
Szósty Zmysł - pralki
Linia
Direct Drive
Linia
Szósty Zmysł
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Inne
Diagnostyka Smart Diagnosis
Regulacja temperatury Zimna/30/40/60/95 st. C
Sygnał dźwiękowy
Wstrzymanie płukania
Inne
Panel w języku polskim
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

3 powody dla WHIRLPOOL AWO/C 61200

WHIRLPOOL AWO/C 61200
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200 wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F 1089 ND.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 0.78 czy 1.02 Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200 zużywa o 0,24 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż LG F 1089 ND.
Wysokość [cm] 84.5 czy 85 WHIRLPOOL AWO/C 61200 jest o 0,5 cm mniejsza od LG F 1089 ND.

1 powód dla LG F 1089 ND

LG F 1089 ND
pozostałe
Opóźniony start Max 19h czy Tak Pralka LG F 1089 ND posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F 1089 ND
 1. kupiłem ją w czerwcu, jest używana 2-3 razy w tygodniu, najlepsza pralką jaką miałem - cichutko pracuje, programowanie bardzo łatwe i z dużym zakresem, 10 lat gwarancji na silnik, bardzo ładny design - wyświetlanie wszystkich funkcji, melodyjka sygnalizująca koniec cyklu, bardzo dobrej jakości materiału, z których jest zbudowana, uważam że to był znakomity zakup

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
 2. Po czterech miesiącach używanie pralki: 1. Bardzo pojemna przy małych gabarytach - bardzo dobra dla rodziny z dziećmi i niedużą łazienką. 6 kg pojemności upakowano w niewielką ( przede wszystkim wąską) obudową. 2. Dokładne pranie, dobre wirowanie, ciekawa kombinacja programów 3. Samoczynna blokada przy zbyt dużej masie załadunku ( pralka zatrzymuje się, gdy ciężar wsadu po wlaniu wody przekracza normę) 3. Cichuteńka - najgłośniejszy dźwięk jaki wydaje to pobór wody, praca bębna przypomina mruczenie kota, wirowanie też cichutkie. Dzieci prze kilka dni po jej zakupie siadały przed nią zachwycone jej dźwiękami, szczególnie tym mruczeniem. Jedyne, co może drażnić to pozytywkowe dźwięki sygnalizujące start i koniec prania. 4. Może to dziwne, ale...serwis. Po 4 miesiącach niestety zdarzyła się awaria (pęknięta uszczelka i zalane łożysko). Serwisant skontaktował się kilka godzin po zgłoszeniu do infolinii serwisowej LG, a następnego dnia pojawił się już przy pralce. Naprawa błyskawiczna, a i mam nadzieję, że ta awaria to incydent. Polecam tę pralkę, sprawdzona na czteroosobowej rodzinie z dwoma przedszkolakami- brudasami,

  Opinie napisał(a) aa dnia

 3. Pralkę oceniam pozytywnie. Jeśli coś się w niej zepsuje na pewno dam znać. Póki co przetestowałem kilka programów i każdy okazał się dobry. Pralka sama w sobie jest ładna, nieduża i nowoczesna. Silnik jest bardzo cichy. Robię pranie nawet późną nocą bez obaw, że przeszkadzam sąsiadom. Jedyne co mnie trochę złości to dźwięk pompy do odpompowania wody. Skoro silnik jest tak cichy, że nie słychać obracającego się bębna to moim zdaniem pompa też powinna być bardziej cicha a jest taka jak w innych pralkach.

  Opinie napisał(a) LG dnia

  Zalety
  Ładna
  ma nowoczesny wygląd Stosunkowo cicha Dobrze podaje czas na wyświetlaczu Sprawdza się jako pralka 10 lat gwarancji na silnik (który jest tak cichy że wcale go nie słychać) Pralka sygnalizuje zakończenie prania muzyczką
  Wady
  Pompa wody działa głośno i może trochę przeszkadzać Jakość wykonania nie powala (u mnie dół pralki jest odrobinę krzywo spasowany
  różnica około 2-3 mm)

0% poleca ten produkt

WHIRLPOOL AWO/C 61200
 1. Pralka 2 i pół roku do wyrzucenia

  Opinie napisał(a) As dnia

 2. Bardzo dobra pralka

  Opinie napisał(a) ilo dnia

 3. SUPER

  Opinie napisał(a) OLKA dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki