Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F 1289 ND czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
LG F 1289 ND

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

LG F 1289 ND

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F-1443KDS
LG F 1289 ND

Cechy

LG
LG F 1289 ND
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG
pozostałe
Zastosowane technologie
Ochrona przed zagniataniem
Płukanie antyalergiczne
Pranie wstępne
Przycisk pranie intensywne
Zastosowane technologie
6 Motion
Pranie intensywne
Pranie parowe
Pranie wstępne
Linia
Direct Drive
Linia
Direct Drive
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Inne
Brak wirowania
Czyszczenie bębna
Diagnostyka Smart Diagnosis
Regulacja temperatury Zimna/30/40/60/95 st. C
Sygnał dźwiękowy
Wstrzymanie płukania
Inne
Bez wirowania
Płukanie+
Płukanie++
Regulacja temperatury wody: zimna; 20C; 30C; 40C; 60C; 95C
Wyświetlacz LCD
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

6 powodów dla LG F 1289 ND

LG F 1289 ND
ZUŻYCIE
Wody [litr/cykl] 49 czy 77 Pralka LG F 1289 ND zużywa o 28 l mniej wody w jednym cyklu niż LG F-1443KDS.
Wody na cykl 49 litrów czy 77 litrów Pralka LG F 1289 ND zużywa o 28 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 44 cm czy 64 cm LG F 1289 ND jest o 20 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6 kg czy 11 kg W pralce LG F 1289 ND możesz wyprać o 5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 1.02 czy 1.43 Pralka LG F 1289 ND zużywa o 0,41 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż LG F-1443KDS.
Opóźniony start Max 19h czy Tak Pralka LG F 1289 ND posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka LG F-1443KDS.

3 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F 1289 ND.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F 1289 ND.
pozostałe
Wysokość [cm] 84.2 czy 85 LG F-1443KDS jest o 0,8 cm mniejsza od LG F 1289 ND.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F 1289 ND
 1. Pralkę na pewno kupiłbym jeszcze raz, ponieważ jestem z niej zadowolony w 100%. Nie ma problemów z pozostawianiem śladów proszku na ubraniach jak to miało miejsce w mojej starej pralce. Telewizory wybieram i polecam zawsze LG, a teraz nawet polecam pralkę LG :)

  Opinie napisał(a) albertuning dnia

 2. ganialna pralka polecamy EWA I MAREK ROMAŃSCY

  Opinie napisał(a) ewa@ROCY.pl dnia

 3. Ocena niedostateczna, pralka niedopiera ubrań, to z czym moja poprzednia 10-letnia pralka radziała sobie na zwykłaym progrmaie, LG nie odpiera na intensywnym nawet z Vanishem. Blokada na dzieci nieskuteczna nie blokuje głównego włącznika, programu zatrzymanego nie można wznowić, pralka zaczyna od nowa!, nie ma opcji samego wirowania, chcesz wywirować musisz najpierw płukać. aktualnie 3 wirowania zakończyły się płukaniem pralka nie chce wirować, prawdopodobnie awaria. ( 6 miesięcy użytkowania), odradzam nie dajcie się namówić hasłami Direct Drive i cichość prania, pralka jest po to aby prać, a ta nie spełnia swej podstawowej funcji, wystawiam na alegro ze startą i kupuję inną.

  Opinie napisał(a) dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki