Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F14A8RD

Wynik

Zwycięzca:
LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

LG F14A8RD
LG F-1443KDS

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F14A8RD
WIROWANIE
Prędkość
1400 obr./min.
Prędkość
1400 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
64 cm
Głębokość
64 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F14A8RD.
Klasa energetyczna A++ czy A LG F-1443KDS zużywa mniej energii niż LG F14A8RD.
FIZYCZNE
Ładowność 11 kg czy 12 kg W pralce LG F-1443KDS możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w LG F14A8RD w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Polecam ten model, jest ekonomiczny, dobry jakościowo, wydajny. Ma wystarczająco dużo programów prania na każdą tkaninę, a i kołdrę da się w niej uprać bez szwanku.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

100% poleca ten produkt

LG F14A8RD
 1. Niestety pralka ledwo po zakończeniu gwarancji się popsuła. Już nie dam się namówić na żaden sprzęt firmy LG. Electrolux jednak nigdy mnie nie zawiódł.

  Opinie napisał(a) Ela dnia

  Wady
  ładowność
  stabilność pracy
 2. Cicha, niezawodna. Posiada mnóstwo programów pozwalających na dokładne upranie bądź odświeżenie odzieży.

  Opinie napisał(a) Anna dnia

 3. Genialna pralka! Naprawdę nie spodziewałam sie tak wysokiej jakości za tak niewielkie pieniądze. Jestem zachwycona. Dzięki niej pokochałam pranie!

  Opinie napisał(a) Kiki dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  zużycie energii
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki