Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F2J5QN3W

Wynik

Zwycięzca:
LG F2J5QN3W

Ocena ogólna

Za: 1 powód

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F2J5QN3W
LG F2J5QN3W

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F2J5QN3W
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F2J5QN3W

LG F2J5QN3W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F2J5QN3W zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 56 cm czy 64 cm LG F2J5QN3W jest o 8 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 7 kg czy 11 kg W pralce LG F2J5QN3W możesz wyprać o 4 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

1 powód dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F2J5QN3W.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. dobrze wykonana ,cicha

  Opinie napisał(a) henryk dnia

 2. Pralka ma wsad na 11 kilogramów a pobór wody do wsadu zaczyna już od 1 kilograma, a to duży plus tej pralki. Moja stara candy dobierała tyle wody żeby zalać grzałkę. Silnik bez paska i szczotek redukuje drgania i pralka mniej hałasuje.

  Opinie napisał(a) maria dnia

 3. Porównując do mojej starej pralki, ta pierze efektywniej i mniej zużywa wody. Podobno energii czerpie też mniej, ale dla mnie bardziej istotne jest to, ze nie skacze po łazience podczas wirowania i mogę odświeżać w niej ciuchy.

  Opinie napisał(a) gabi dnia

100% poleca ten produkt

LG F2J5QN3W
 1. Kupiłem pralkę już kilka miesięcy temu i mogę dać teraz opinię na temat tego produktu. Bardzo dobry sprzęt. Przede wszystkim pralka jest bardzo cicha, a ma to ogromne znaczenie jak się mieszka w bloku, wewnątrz jest silnik umieszczony na bębnie bez paska i to on daje taki efekt. Druga sprawa to jej stabilność w łazience. Poprzednia pralkę prawie po każdym praniu musiałem ustawiać na miejsce, a tutaj takiego problemu nie ma. Kolejna sprawa to zauważalnie niższe rachunki za prąd. Pranie robione 3 razy w tygodniu a widać stabilny spadek o kilka złotych. Również podoba mi się prosta obsługa, pralka ma wszystkie niezbędne programy. Na sam koniec doda że mimo kilku miesięcy dalej jestem pod wrażeniem jak pralka może być cicha. nawet czasem się łapię na tym że sprawdzam czy ona działa :) Sprzęt bardzo dobry! Polecam

  Opinie napisał(a) BubaBuba dnia

 2. Bardzo pojemna i cicha programy odpowiednie jest w porzadku

  Opinie napisał(a) Marysia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki