Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F2J5WN3W

Wynik

Zwycięzca:
LG F2J5WN3W

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F2J5WN3W
LG F2J5WN3W

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F2J5WN3W
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F2J5WN3W

LG F2J5WN3W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F2J5WN3W zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 64 cm LG F2J5WN3W jest o 19 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6,5 kg czy 11 kg W pralce LG F2J5WN3W możesz wyprać o 4,5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F2J5WN3W.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F2J5WN3W.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.

100% poleca ten produkt

LG F2J5WN3W
 1. Bardzo fajna pralka

  Opinie napisał(a) Dar dnia

 2. Pralka super. Dobrze pierze, ma dużo programów, również tych do wgrania.

  Opinie napisał(a) Magda dnia

 3. No cóż, jak zwykle przychodzi opiniować kilka dni po zakupie :/ Zrobiłem na niej 4 prania. Wszystko jest tutaj jak należy i póki co jestem bardzo zadowolony! Obsługa jest intuicyjna, ale INSTRUKCJA już NIE! Nie wiem kto to pisał ale o wielu rzeczach zapomniał, np. można by pogłębić charakterystykę programów prania. Pompa pracuje głośno - jest to najgłośniejszy element w pralce. Wyświetlacz nie jest w całości podświetlony, tzn, ikonki z fazami prania są, zegar jest, ikonki dodatkowe są, ale już przyciski programujące dodatkowe opcje NIE SĄ!! i jest to bardzo wkurzające, jak ktoś ma słaby wzrok, np. staruszka, to bez pomocy nic tam nie przeczyta. Na początku pralka sama sobie waży pranie i na tej podstawie oblicza czas prania. Później jakoś tak sprytnie to pranie mieli, że przy wirowaniu wibracje naprawdę są minimalne. Wirowanie 1200 jest super, z ubrań nic nie cieknie, są właściwie w połowie suche - chwila na balkonie i całkiem suche. Podczas wirowania pralka jest stabilna, nie podskakuje, nie jest tez nadzwyczajnie głośno (pralki z elektromagnesami stabilizującymi muszą być na wypasie :) ) Aplikacja do dodatkowych prań i diagnostyki działa prawidłowo (Note8) i nie wiem skąd takie niskie oceny w GP. Liczę, że co najmniej 10 lat będzie bezawaryjnie pracować :) Poprzednia Gorenje po ok. 11 latach zaczęła wciągać skarpetki pod bęben. Pralkę kupiłem w AVANS.pl - czyli jednym ze sklepów internetowych dużej spółki. Proces zakupu był na 5, choć liczyłem, że kontakt ze mną po wysłanych emailach nastąpi. Liczę, że nie będę musiał niczego reklamować, ale jak tak się zdarzy to że proces będzie równie szybki i skuteczny. Póki co POLECAM zdecydowanie ten model pralki LG. No i to tyle. Liczę, że ja i pralka będziemy żyli długo i szczęśliwie :D

  Opinie napisał(a) Jacek dnia

  Zalety
  biała
  ładna
  dobrze pierze
  niezbyt głośna
  dobrze wyważa pranie przy wirowaniu
  cena jest ok
  Wady
  głośna pompa
  spasowanie elementów różnice 0
  5mm
  reakcja na dotyk ekranu
  nieprecyzyjne podświetlenie programatora
  brak podświetlenia całości wyświetlacza!
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki