Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F2J5WN3W

Wynik

Zwycięzca:
LG F2J5WN3W

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F2J5WN3W
LG F2J5WN3W

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F2J5WN3W
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F2J5WN3W

LG F2J5WN3W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F2J5WN3W zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 64 cm LG F2J5WN3W jest o 19 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6,5 kg czy 11 kg W pralce LG F2J5WN3W możesz wyprać o 4,5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F2J5WN3W.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F2J5WN3W.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) Aga dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) Kamila dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) tracącyczas dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.

100% poleca ten produkt

LG F2J5WN3W
 1. Dostałem ją wczoraj (01.02.2018), jak na razie wykonałem 4 prania na czterech różnych programach. Jescze sie nie zepsułą !!! Jest to trzecia pralka w ostatnich 4 latach, Samsung padl miesiąc po upływie gwarancji, a Electrolux 8 miesiecy po upływie gwarancji. Zobaczymy na ile wystarczy LG.

  Opinie napisał(a) AK dnia

 2. Po 2 tygodniach ciężko oceniać, ale póki co jestem bardzo zadowolony. Pierze cicho i skutecznie.

  Opinie napisał(a) Marcin dnia

 3. Zakupiłem dwie te pralki w odstępie 4 miesięcy - dla siebie i potem dla rodziców. Moja - działa jak złoto cicho i bezproblemowo. Druga od razu po podłączeniu strasznie hałasuje przy wypuszczaniu wody. Pompa jakoś warczy, terkocze na całe mieszkanie, obudowa pralki wibruje - masakra, bałem się że jest jakieś zwarcie czy coś. Wezwałem serwis LG, pan przyjechał posłuchał i mówi, że to normalne. Pytam jak to normalne skoro ta sama pralka kupiona wcześniej jest o wiele cichsza, nic nie warczy, to pan stwierdził, że mogą być montowane pompy różnych producentów i jedne są cichsze, a drugie głośniejsze i jeszcze mnie postraszył, że może mnie obciążyć kosztami wezwania serwisu. Słabo, chciałem kupić rodzicom cichą pralkę to dostałem warkoczące straszydło. Dodatkowo w obu pralkach przestało działać wgrywanie programów telefonem ale to standard w pralkach LG - polecam przeczytać opinie o aplikacji do tego na Storze Android Google.

  Opinie napisał(a) Damian dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki