Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F2J5WN4W

Wynik

Zwycięzca:
LG F2J5WN4W

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F2J5WN4W
LG F2J5WN4W

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F2J5WN4W
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F2J5WN4W

LG F2J5WN4W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F2J5WN4W zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 64 cm LG F2J5WN4W jest o 19 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6,5 kg czy 11 kg W pralce LG F2J5WN4W możesz wyprać o 4,5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F2J5WN4W.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F2J5WN4W.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Polecam ten model, jest ekonomiczny, dobry jakościowo, wydajny. Ma wystarczająco dużo programów prania na każdą tkaninę, a i kołdrę da się w niej uprać bez szwanku.

  Opinie napisał(a) 9...3 dnia

 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) 9...3 dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) 0...1 dnia

100% poleca ten produkt

LG F2J5WN4W
 1. Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem pralki lg to powinien wiedzieć że pralka jest inteligentna i robi co chce nasza pierze pełen wsad ponad 3 godz a jak się zawiesi podczas wirowania to i 4 godzin. Pan z serwisu twierdzi że te pralki tak mają i jak się zawieść to mamy wyjąć połowę prania. Tak więc kupiliśmy taką współczesną franie z którą musimy siedzieć w łazience i pilnować prania, ale dla serwisu to nie problem bo to my płacimy za prąd . Wiec zanim kupisz dopytaj jak jest z oddaniem tego badziewia

  Opinie napisał(a) ***** blada dnia

  Wady
  efektywność
  funkcjonalność
  głośność pracy
  ładowność
  pierze pełen wsad ponad 3 godziny
  przy wirowaniu zawiesza się
  serwis tragedia lepiej mieć dużo czasu
  zużycie energii
 2. Pralka spisuje się świetnie, jest naprawdę cicha, początkowo wahaliśmy się pomiędzy modelem z praniem parowym, w tą, ale finalnie wybraliśmy prostszy wariant i nie żałujemy. Obstawiam że to raczej zbędny bajer, a sporo złotówek trzeba do niego dołożyć. Pralkę mamy zabudowaną pod blatem w łazience, nie ma problemu z przesuwaniem się i wibracjami, nie słychać jej praktycznie wcale. Programator bardzo czytelny i intuicyjny w obsłudze + dotykowy panel na którym możemy pozmieniać większość parametrów. Oczywiście część programów ma ograniczenia i nie wszystko da się zmienić, ale każdy znajdzie tu program dla siebie. Dodatkowo mamy też ciekawy bajer czyli "Mój program" - jeśli mimo wszystko jakiegoś Wam brakuje ściągacie go ze strony LG i ładujecie do pralki za apki na telefon i NFC (u nas jest to program do jeansów). Dopiera wszystko elegancko, wiruje świetnie, można nawet wyprać buty bez obawy o ich zniszczenie na programie "delikatne" - wtedy silnik pralki jedynie kołysze bębnem więc buty nie latają po nim jak ż... po pustym sklepie. Kolejny plus to Polska produkcja, podobno można wymieniać łożyska, pompę itp.

  Opinie napisał(a) W. dnia

  Zalety
  efektywność
  funkcjonalność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
 3. O produkcie nic nie mogę powiedzieć, ponieważ jeszcze nie został poddany testom.

  Opinie napisał(a) doxey dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki