Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG F2J5WN4W

Wynik

Zwycięzca:
LG F2J5WN4W

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG F2J5WN4W
LG F2J5WN4W

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG F2J5WN4W
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG F2J5WN4W

LG F2J5WN4W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F2J5WN4W zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 64 cm LG F2J5WN4W jest o 19 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6,5 kg czy 11 kg W pralce LG F2J5WN4W możesz wyprać o 4,5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F2J5WN4W.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F2J5WN4W.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. dobrze wykonana ,cicha

  Opinie napisał(a) henryk dnia

 2. Pralka ma wsad na 11 kilogramów a pobór wody do wsadu zaczyna już od 1 kilograma, a to duży plus tej pralki. Moja stara candy dobierała tyle wody żeby zalać grzałkę. Silnik bez paska i szczotek redukuje drgania i pralka mniej hałasuje.

  Opinie napisał(a) maria dnia

 3. Porównując do mojej starej pralki, ta pierze efektywniej i mniej zużywa wody. Podobno energii czerpie też mniej, ale dla mnie bardziej istotne jest to, ze nie skacze po łazience podczas wirowania i mogę odświeżać w niej ciuchy.

  Opinie napisał(a) gabi dnia

100% poleca ten produkt

LG F2J5WN4W
 1. Pralka spisuje się świetnie, jest naprawdę cicha, początkowo wahaliśmy się pomiędzy modelem z praniem parowym, w tą, ale finalnie wybraliśmy prostszy wariant i nie żałujemy. Obstawiam że to raczej zbędny bajer, a sporo złotówek trzeba do niego dołożyć. Pralkę mamy zabudowaną pod blatem w łazience, nie ma problemu z przesuwaniem się i wibracjami, nie słychać jej praktycznie wcale. Programator bardzo czytelny i intuicyjny w obsłudze + dotykowy panel na którym możemy pozmieniać większość parametrów. Oczywiście część programów ma ograniczenia i nie wszystko da się zmienić, ale każdy znajdzie tu program dla siebie. Dodatkowo mamy też ciekawy bajer czyli "Mój program" - jeśli mimo wszystko jakiegoś Wam brakuje ściągacie go ze strony LG i ładujecie do pralki za apki na telefon i NFC (u nas jest to program do jeansów). Dopiera wszystko elegancko, wiruje świetnie, można nawet wyprać buty bez obawy o ich zniszczenie na programie "delikatne" - wtedy silnik pralki jedynie kołysze bębnem więc buty nie latają po nim jak ż... po pustym sklepie. Kolejny plus to Polska produkcja, podobno można wymieniać łożyska, pompę itp.

  Opinie napisał(a) W. dnia

 2. O produkcie nic nie mogę powiedzieć, ponieważ jeszcze nie został poddany testom.

  Opinie napisał(a) doxey dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki