Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS czy LG FH296WDS

Wynik

Zwycięzca:
LG FH296WDS

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS

Ocena ogólna

Za: 3 powody

LG FH296WDS
LG FH296WDS

Cechy

LG
LG F-1443KDS
czy
LG
LG FH296WDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

3 powody dla LG FH296WDS

LG FH296WDS
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG FH296WDS zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 44 cm czy 64 cm LG FH296WDS jest o 20 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6,5 kg czy 11 kg W pralce LG FH296WDS możesz wyprać o 4,5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG FH296WDS.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG FH296WDS.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Polecam ten model, jest ekonomiczny, dobry jakościowo, wydajny. Ma wystarczająco dużo programów prania na każdą tkaninę, a i kołdrę da się w niej uprać bez szwanku.

  Opinie napisał(a) 9...3 dnia

 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) 9...3 dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) 0...1 dnia

100% poleca ten produkt

LG FH296WDS
 1. Brak blokady rodzicielskiej ( dziecko 1 przyciskiem moze zakonczyc pranie), nie jest taka bardzo cicha, na koniec prania gra głośno melodyjka, ktora moze obudzic np. Spiace dziecko, nie mozna tego wylaczyc. Pierze dobrze, jak to nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Mirek dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
  Wady
  brak blokady rodzicielskiej
  głośność pracy
  melodyjka po zakończonej pracy - obudzi
 2. Bardzo cicha pralka. Dużo programów które można modyfikować. Łatwa w obsłudze. Wizualnie bardzo ładna. Polecam

  Opinie napisał(a) Ewelina dnia

 3. Ekstra funkcje , łatwa w obsłudze, cicha Polecam

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki