Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F-1443KDS

LG F-1443KDS

od 2990,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

Pralka parowa LG F-1443KDS o pojemności bębna: 11 kg. Wirowanie: 1400/1200/1000/800/600/400/bez obrotów [obr/min]. Wyświetlacz: BIG LCD, DIRECT DRIVE.

Programy prania: 14/ w tym PRANIE PAROWE, ODŚWIEŻANIE, ALLERGY CARE. Opcje prania: 19/ w tym PŁUKANIE ANTYALERGICZNE, PŁUKANIE+/++. System natrysku podwójny (Para + woda z detergentem).

Opóźnienie startu: 3-19h. Duże chromowane drzwi o średnicy 350 mm, kąt otwarcia 140 stopni. Blokada przed dziećmi, diagnostyka wyświetlająca kod błędu. Zakres temperatur: ZIMNA20//30/40/60/95º C. Dodatkowo: tryb czuwania bez poboru prądu.

Pralka parowa jest funkcjonalna i oszczędna, idealne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni. Bez względu na to, czy pierzesz dużo czy mało, pralka spełni Twoje oczekiwania - pralka to nie tylko maksymalna wydajność, oszczędność czasu i energii, ale także pełna ochrona pranych ubrań. Innowacyjne programy oraz szereg dodatkowych funkcji gwarantują, że mechanizm i cykl prania będą dostosowane do wymagań każdej tkaniny.

Pralka posiada klasę energetyczną A+++ oraz klasę A skuteczności prania oraz wirowania. Najlepszy efekt prania i płukania osiągniesz najniższym kosztem.

Pralka posiada wyświetlacz LCD oraz możliwośc wyboru języka polskiego.

Parametry:
Linia: Direct Drive

Kolor: Biały

Gwarancja: 24 miesiące

Wymiary:
Wysokość [cm]: 84.2

Szerokość [cm]: 60

Głębokość [cm]: 64

Wirowanie:
Prędkość [obr/min]: 1400

Regulacja: Tak

Funkcje:
Wyświetlacz elektroniczny: tak

Sterowanie: Elektroniczne

Automatyka wagowa: Tak

Opóźniony start: Tak

Zastosowane technologie: Pranie intensywne
Pranie wstępne
Pranie parowe
6 Motion

Inne: Regulacja temperatury wody: zimna; 20C; 30C; 40C; 60C; 95CBez wirowaniaPłukanie+Płukanie++Wyświetlacz LCD

Programy:
Ilość: brak danych

Rodzaje: Program do bawełny
Pranie delikatne
Program szybki - 30 min.
Program MIX
Program odświeżanie
Program prania wełny
Program Sport
Ciche pranie

Inne: Pranie intensywne 60Program Bawełna Eco

Czas trwania cyklu standardowego [min]: 90

Zużycie:
Energii [kWh/cykl]: 1.43

Wody [litr/cykl]: 77

Klasa:
Klasa energetyczna: A-30%

Klasa efektywności prania: A

Klasa wirowania: A

Drzwi:
Kierunek otwierania: Lewy

Kąt otwierania: Niepełny

Techniczne:
Wsad [kg]: 11

Równomierne rozłożenie ładunku: tak

System kontroli piany: brak danych

Zabezpieczenie przeciwwypływowe:
Rodzaj zbiornika:
Zdejmowany blat: nie

Moc grzewcza [W]: brak danych

Poziom hałasu [dB]: 64

Zastosowane technologie: Child Lock
Direct Drive

Inne: Waga netto [kg]: 70Zabezpieczenie przed dziećmi

Wyposażenie:
Załączone wyposażenie: brak danych

Do nabycia oddzielnie: brak danych

Inne:
Opłata KGO [zł]: 7.71

Przeciwnicy

LG F-1443KDS

LG F-1443KDS

Rekomendacje

Opinie

 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.

comments powered by Disqus