Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F10B8ND czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
LG F10B8ND

Ocena ogólna

Za: 4 powody

LG F10B8ND

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS
LG F10B8ND

Cechy

LG
LG F10B8ND
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

4 powody dla LG F10B8ND

LG F10B8ND
ZUŻYCIE
Wody na cykl 43 litry czy 77 litrów Pralka LG F10B8ND zużywa o 34 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż LG F-1443KDS.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F10B8ND zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 44 cm czy 64 cm LG F10B8ND jest o 20 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 6 kg czy 11 kg W pralce LG F10B8ND możesz wyprać o 5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż LG F10B8ND.
KLASA
Klasa wirowania A czy C LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F10B8ND.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F10B8ND
 1. Pralkę posiadam od kilku tygodni. Oceniam ją na 4+, dobrze dopiera, zadziwiająco ciche wirowanie ale pompa pracuje o wiele głośniej niż w moim poprzednim electroluxie, dużo programów do wyboru, możliwość wyboru prędkości wirowania 400-800-1000 i temperatury wody, panel trochę "kosmiczny", efektywność odwirowania gorsza niż w mojej poprzedniej pralce przy tych samych obrotach ale jest to też plusem bo ciuszki są o wiele mniej pogniecione, przydatne szybkie programy. Podsumowując, pralka ma służyć do prania i ta dobrze spełnia swoją rolę.

  Opinie napisał(a) jolanta dnia

 2. Fajny sprzęt za rozsądną cenę.

  Opinie napisał(a) Hrabia dnia

 3. Pralka pierze rewelacyjnie.Jest stabilna nie "chodzi" po łazience.Pranie po wyjęciu czyste,suche.

  Opinie napisał(a) xxx dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) Aga dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) Kamila dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) tracącyczas dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki