Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F10B8QD czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
LG F10B8QD

Ocena ogólna

Za: 4 powody

LG F10B8QD

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS
LG F10B8QD

Cechy

LG
LG F10B8QD
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

4 powody dla LG F10B8QD

LG F10B8QD
ZUŻYCIE
Wody na cykl 49 litrów czy 77 litrów Pralka LG F10B8QD zużywa o 28 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż LG F-1443KDS.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F10B8QD zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 64 cm LG F10B8QD jest o 9 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 7 kg czy 11 kg W pralce LG F10B8QD możesz wyprać o 4 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż LG F10B8QD.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F10B8QD.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F10B8QD
 1. Pralka spełnia oczekiwania. Stoi w pomieszczeniu przy garażu, więc hałas nie jest uciążliwy. Dośc duży wybór programów, możliwość wyboru temperatury (20, 40, 60) i prędkości wirowania- jednak nie każda temperatura dostępna jest w danym programie. DOstępna jest też dodatkowa opcja prania "intensywnie" oraz "bez zagnieceń" ale te opcje również pracują tylko z niektórymi programami. Lekko zabrudzone rzeczy piorę na "szybki 30", więc tu temp max to 40*. W przypadku wybrania programu typowego dla bawełny i temperatury 60*, przy sporym załadunku prawie na max, pralka zarządziła, że będzie prała prawie 3 godziny (?!?), więc szybko się z tego wycofałam. Program "szybki" spokojnie wystarcza do zwykłego prania ubrań, dopiera się wszystko wystarczająco. Dla silniejszych zabrudzeń pewno dłuższy program będzie niezbędny, tak samo w przypadku konieczności prania w wyższej temperaturze. Jest możliwość po skończonym praniu ustawić jeszcze samo wirowanie dodatkowo- pranie wychodzi dośc "suche". Ładownośc w pełni zadowalająca- udało mi się uprać kołdrę.

  Opinie napisał(a) Monika.Sz dnia

 2. dobrze pierze

  Opinie napisał(a) ac dnia

 3. Zaletą niewątpliwą tego modelu jest cicha praca silnika oraz zastosowane programy – 60-minutowy i 30-minutowy. W instrukcji obsługi nie ma podanej przybliżonego zużycia wody dla poszczególnych programów przy maksymalnym wsadzie (podano takie dane jedynie dla 3 programów przy połowie wsadu) Brak możliwości prania w 30 stopniach, za długi cykl prania dla programu Bawełna Rozkminiam z innym użytkownikiem temat funkcji TYLKO I WYŁĄCZNIE SAMEGO WIROWANIA (bez dodatkowego płukania) bowiem w mojej ocenie brak jest możliwości użycia tejże funkcji samodzielnie.

  Opinie napisał(a) betti dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. dobrze wykonana ,cicha

  Opinie napisał(a) henryk dnia

 2. Pralka ma wsad na 11 kilogramów a pobór wody do wsadu zaczyna już od 1 kilograma, a to duży plus tej pralki. Moja stara candy dobierała tyle wody żeby zalać grzałkę. Silnik bez paska i szczotek redukuje drgania i pralka mniej hałasuje.

  Opinie napisał(a) maria dnia

 3. Porównując do mojej starej pralki, ta pierze efektywniej i mniej zużywa wody. Podobno energii czerpie też mniej, ale dla mnie bardziej istotne jest to, ze nie skacze po łazience podczas wirowania i mogę odświeżać w niej ciuchy.

  Opinie napisał(a) gabi dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki