Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

LG F12U2TDN0 czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
LG F12U2TDN0

Ocena ogólna

Za: 4 powody

LG F12U2TDN0

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS
LG F12U2TDN0

Cechy

LG
LG F12U2TDN0
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
LG
Producent
LG

Przewagi

4 powody dla LG F12U2TDN0

LG F12U2TDN0
ZUŻYCIE
Wody na cykl 41 litrów czy 77 litrów Pralka LG F12U2TDN0 zużywa o 36 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż LG F-1443KDS.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ LG F12U2TDN0 zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Głębokość 58 cm czy 64 cm LG F12U2TDN0 jest o 6 cm płytsza od LG F-1443KDS.
Ładowność 8 kg czy 11 kg W pralce LG F12U2TDN0 możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż LG F12U2TDN0.
KLASA
Klasa wirowania A czy B LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od LG F12U2TDN0.

Opinie

100% poleca ten produkt

LG F12U2TDN0
 1. Bardzo cicha... w moim przypadku najgłośniejsze jest pobieranie wody :), Zaskakująco pojemna, przy standardowych rozmiarach.

  Opinie napisał(a) Panci dnia

 2. Pralka spełnia moje oczekiwania: *pierze w 30 st [co wydawało mi się standardem , ale teraz zakres temperatur w pralce to: woda zimna, 20 st, 40 st, i wyżej , a ja delikatne rzeczy piorę w 30 st, pranie w 20 st mnie nie przekonuje], ** wirowanie do 1200, ***pranie krótkie; do tkanin delikatnych, **** pranie Turbo- czyli skracanie czasu prania [dotyczy kilku programów,], *****funkcja pranie bez zagnieceń. Oczywiście nie wykorzystuję wszystkich programów. W porównaniu ze starą pralką Gorenje jest cichsza, słychać tez różnicę w sposobie prania [praca bębna]. Polecam

  Opinie napisał(a) klient dnia

 3. Pralki używam od 3 miesięcy i póki co złego słowa o niej powiedzieć nie mogę. Jest cicha, pierze dobrze, a bęben zdecydowanie pakowny. Do tego znacznie oszczędza prąd. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) Anna dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki