Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Miele W 3241 WCS czy Whirlpool AWO/D 43141

Wynik

Zwycięzca:
Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Miele W 3241 WCS

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Whirlpool AWO/D 43141
Whirlpool AWO/D 43141

Cechy

Miele
Miele W 3241 WCS
czy
Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Miele
Producent
Whirlpool
pozostałe
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Fuzzy Logic
Pranie wstępne
Update
Zastosowane technologie
Szósty Zmysł - pralki
Rodzaj zbiornika
SoftCare
Rodzaj zbiornika
Duraprop
Linia
Softtronic
Linia
Szósty Zmysł
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne - Szósty Zmysł
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wysokość [cm]
85
Wysokość [cm]
85
Inne
Pokrętło wyboru programów
Wskaźnik przebiegu programów
Wyłączenie wirowania
Wyświetlanie pozostałego czasu prania
Zatrzymanie wody w bębnie
Inne
Panel w jęz. polskim
System kontroli piany
tak
System kontroli piany
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

5 powodów dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
ZUŻYCIE
Wody na cykl 44 litry czy 49 litrów Pralka Whirlpool AWO/D 43141 zużywa o 5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Miele W 3241 WCS.
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Whirlpool AWO/D 43141 zużywa mniej energii niż Miele W 3241 WCS.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 58 cm Whirlpool AWO/D 43141 jest o 3 cm płytsza od Miele W 3241 WCS.
Ładowność 5 kg czy 6 kg W pralce Whirlpool AWO/D 43141 możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Miele W 3241 WCS w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 0.65 czy 1.02 Pralka Whirlpool AWO/D 43141 zużywa o 0,37 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Miele W 3241 WCS.

3 powody dla Miele W 3241 WCS

Miele W 3241 WCS
ZUŻYCIE
Wody [litr/cykl] 49 czy 44 Pralka Miele W 3241 WCS zużywa o 5 l mniej wody w jednym cyklu niż Whirlpool AWO/D 43141.
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Miele W 3241 WCS wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż Whirlpool AWO/D 43141.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Miele W 3241 WCS ma lepszą klasę wirowania od Whirlpool AWO/D 43141.

Opinie

100% poleca ten produkt

Miele W 3241 WCS
 1. rewelacyjna pralka żadna inna nie ma szans.w końcu co miele firma specjalizująca się wprodukcji pralek.zakupiłem ją w francji z25-miesięczną gwarancją.nic dodać nic ująć.REWELACJA-polecam.każdy powinien mieć taką pralkę

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Pralka służy mi w zakładzie.Ponieważ przerobiliśmy już 4 modele, które wiecznie się psuły i był z nimi problemy(Polar, Indesit, Mastercook, Hoover), pracownicy namówili mnie na jakąś porządną pralkę na lata.Zakupiłem Miele, jako sprzęt bezawaryjny, choć nieziemsko drogi.Po dokładnie roku użytkowania padła grzałka..co oczywiście wymienili w ramach gwarancji, ale już zaczął mnie zastanawiać fakt, czemu uległa awarii.Miesiąc przed końcem gwarancji siadła pompa, którą zdążyli wymienić, natomiast dwa tygodnie temu (JUŻ NIE NA GWARANCJI) padłą elektronika!!!Pralka chodzi jak głupia, pierze po 3h, nie przechodząc na cykl płukania. porażka jak za taką cenę, nie dam się już nabrać.Zamówiłem wczoraj najzwyklejszą Beko, za niecałe 700zł,. chociaż pochodzi 2 lata ( czas gwarancji), nie będzie mi jej szkoda oddać na złom po tym czasie, bo Miele zostawię chyba na pamiątkę

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Pralka służy mi w zakładzie. Ponieważ przerobiliśmy już 4 modele, które wiecznie się psuły i był z nimi problemy (Polar, Indesit, Mastercook, Hoover), pracownicy namówili mnie na jakąś porządną pralkę na lata. Zakupiłem Miele, jako sprzęt bezawaryjny, choć nieziemsko drogi. Po dokładnie roku użytkowania padła grzałka..co oczywiście wymienili w ramach gwarancji, ale już zaczął mnie zastanawiać fakt, czemu uległa awarii. Miesiąc przed końcem gwarancji siadła pompa, którą zdążyli wymienić, natomiast dwa tygodnie temu (JUŻ NIE NA GWARANCJI) padłą elektronika!!! Pralka chodzi jak głupia, pierze po 3h, nie przechodząc na cykl płukania. porażka jak za taką cenę, nie dam się już nabrać. Zamówiłem wczoraj najzwyklejszą Beko, za niecałe 700zł,. chociaż pochodzi 2 lata ( czas gwarancji), nie będzie mi jej szkoda oddać na złom po tym czasie, bo Miele zostawię chyba na pamiątkę

  Opinie napisał(a) 6...8 dnia

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  ładowność
  zużycie energii
  Wady
  głośność pracy
  stabilność pracy
 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

  Wady
  głośność pracy
  zużycie energii
 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki