Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

SAMSUNG WF-602B2BKWQ czy Samsung WW90K7415OW/EO

Wynik

Zwycięzca:
SAMSUNG WF-602B2BKWQ

Ocena ogólna

Za: 3 powody

SAMSUNG WF-602B2BKWQ

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Samsung WW90K7415OW/EO
SAMSUNG WF-602B2BKWQ

Cechy

SAMSUNG
SAMSUNG WF-602B2BKWQ
czy
Samsung
Samsung WW90K7415OW/EO
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
A
Klasa wirowania
A
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Samsung
Producent
Samsung

Przewagi

3 powody dla SAMSUNG WF-602B2BKWQ

SAMSUNG WF-602B2BKWQ
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 42,7 litra Pralka SAMSUNG WF-602B2BKWQ zużywa o 31,7 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Samsung WW90K7415OW/EO.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 60 cm SAMSUNG WF-602B2BKWQ jest o 15 cm płytsza od Samsung WW90K7415OW/EO.
Ładowność 6 kg czy 9 kg W pralce SAMSUNG WF-602B2BKWQ możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w Samsung WW90K7415OW/EO w czasie jednego prania.

1 powód dla Samsung WW90K7415OW/EO

Samsung WW90K7415OW/EO
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka Samsung WW90K7415OW/EO wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż SAMSUNG WF-602B2BKWQ.

Opinie

100% poleca ten produkt

SAMSUNG WF-602B2BKWQ
 1. polecam bardzo dobrze sie sprawuje

  Opinie napisał(a) nmichas dnia

 2. największym mankamentem mojej pralki jest to ze jeżeli ustawie temp. prania 40 stopni to temp. prania( wody) wynosi 30 stopni i pralka kończy pranie. tak się dzieje na wszystkich programach oprócz programu pranie szybkie czas 40 min. wtedy temperatura 40 stop. jest osiągnięta. po zgłoszeniu faktu serwisowi dostałem odpowiedz ze to się mieści w granicach normy i nie podlega naprawie. po zgłoszeniu tego faktu do producenta dostałem odpowiedz----Z informacji uzyskanych z Autoryzowanego Serwisu wynika, że przedmiotowa pralka jest w pełni sprawna, spełnia wszelkie normy producenta i nie kwalifikuje się do naprawy/wymiany gwarancyjnej. Pragnę dodatkowo zwrócić uwagę, iż osiąganie temperatury wody jest zależne od wielu czynników (m.in. temperatury wody na wlocie do pralki, temperatury otoczenia, ilości wsadu). Temperatura wybierana na panelu sterowania jest temperaturą maksymalną, natomiast temperatura rzeczywista może się różnić w zależności od powyższych czynników. Na większości programów grzanie uzależnione jest od czasu a nie od osiągnięcia danej temperatury. Czasami czas grzania jest za krótki i żądana temperatura nie jest osiągana a pralka mimo to spełnia wszystkie wymagania: klasa prania , klasa energetyczna, klasa wirowania itp. Należy również podkreślić, że czujnik temperatury znajduje się tuż przy grzałce. Powyższy model pralki spełnia normę ISO EN PN 60456 ed.5. w instrukcji nigdzie nie pisze ze pralka może nie osiągnąć zadanej temp. dodam jeszcze ze temp. początkowa wody (z kranu) wynosiła 20 stop. czas prania wynosi przynajmniej 20 min czyli przez 20 min pralka podgrzewa wodę o 10 stopni. próbę robiłem przy praniu jednego podkoszulka. jednym słowem bubel. sprawę oddaje do sądu.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Postanowiłem zrobić prezent rodzicom i kupić im pralkę - od czasu zepsucia starej minęło już trochę czasu a ileż można prać ręcznie.... Jako że w łazience jest mało miejsca musiałem szukać małej pralki, która idealnie by pasowała do wnęki. Wahałem się między Samsungiem a Boshem, ale wybór w końcu padł na tą praleczkę. Służy już ponad 2 miesiące i rodzice są z niej bardzo zadowoleni, pierze bardzo dobrze, póki co nie ma z nią żadnych kłopotów. Cicha tak jak to opisują jest, ale gdy pobiera wodę i pracuje pompa jest troszkę głośna. Odwirowuje idealnie, a programy są dopasowane bardzo dobrze - po ***** mega duży wybór :). Własne opcje też się da ustawić, gdy chce się coś na szybko wyprać a pierze tak jak wspominałem bez zastrzeżeń. Ma czasami problem z całkowitym opróżnieniem proszku z dozownika szczególnie po praniu wstępnym ale ilości pozostałego proszku są niewielkie. Pojemność wystarczająca. Ogólnie pralka super. Zobaczymy jak będzie dalej :) Pozdrawiam i szczerze polecam

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cicha
  parametry techniczne
  wygląd

100% poleca ten produkt

Samsung WW90K7415OW/EO
 1. Jest i super i nie,wsad na poszczególne programy prania potrafi przedłużyć dużo cykl,gdyż nie ważę rzeczy i czasem dodam zbyt dużo,a wtedy czas prania jest już inny niż oczekiwany.To samo dzieje się kiedy dodam rożne kurtki...te z kożuszkiem czy futerkiem musza prać się w prawie pustej pralce,w innym wypadku pranie nie zostanie dobrze odwirowane i czas cylku znacznie si

  Opinie napisał(a) Aga dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
  Wady
  efektywność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki