Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Samsung WF60F4E5W2W czy Samsung WW80J6413EW

Wynik

Zwycięzca:
Samsung WW80J6413EW

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Samsung WF60F4E5W2W

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Samsung WW80J6413EW
Samsung WW80J6413EW

Cechy

Samsung
Samsung WF60F4E5W2W
czy
Samsung
Samsung WW80J6413EW
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Samsung
Producent
Samsung

Przewagi

3 powody dla Samsung WW80J6413EW

Samsung WW80J6413EW
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka Samsung WW80J6413EW wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Samsung WF60F4E5W2W.
KLASA
Klasa wirowania A czy B Samsung WW80J6413EW ma lepszą klasę wirowania od Samsung WF60F4E5W2W.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Samsung WW80J6413EW zużywa mniej energii niż Samsung WF60F4E5W2W.

2 powody dla Samsung WF60F4E5W2W

Samsung WF60F4E5W2W
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 55 cm Samsung WF60F4E5W2W jest o 15 cm płytsza od Samsung WW80J6413EW.
Ładowność 6 kg czy 8 kg W pralce Samsung WF60F4E5W2W możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Samsung WW80J6413EW w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Samsung WF60F4E5W2W
 1. (Opinia po 3 latach korzystania) Skusiliśmy się na bubble, minęło 2,5 roku i jedna z rolek podtrzymujących bęben pękła. Objawy: pralka coraz głośniej pracuje, tak głośno że przy uchylonych drzwiach łazienki ciężko jest oglądać TV (nie mam drzwi łazienki wychodzących na salon). W łazience podczas wirowania jest TRAGICZNIE głośno. Serwisant stwierdził, że to chińszczyzna (wiadomo jak wszystko), pokazał układy scalone i kabelki łączące je. Szeroko pojęta oszczędność przewidziana na krótką żywotność tego bubla przekonuje mnie do rezygnacji z ponownego wyboru pralki marki Samsung. Naprawa z robocizną 800 zł, części drogie i słabej jakości (serwisant pokazywał ceny w hurtowni). 800 zł = nowa pralka o podobnych parametrach bez efektów marketingowych z małą dopłatą. Samsung? Nie dziękuję. Eco bubble i tak nie są odczuwalne przed, podczas i po praniu. Lepiej kupić pralkę co pierze, melodyjki są niepotrzebne. Eco Bubble to po prostu marketingowe buble. My się na bubble uparliśmy, może to dlatego że to była nasza pierwsza pralka. Lepiej kupić pralkę za ~1 tyś co trzy lata niż ~2 tyś co trzy lata (niespełna). Efekt pralek jest ten sam, wszystkie piorą.

  Opinie napisał(a) micc dnia

  Zalety
  efektywność
 2. (2016-12-09) Minęło 2,5 roku. Pralka się zepsuła (hałasuje podczas . Zaprosiłem specjalistę spoza autoryzowanego serwisu. Zbadał sprawę, sprawdził ceny części zamiennych (aha nie ma ich w hurtowniach, są tylko te oryginalne chińskie). Wycena naprawy to max 800 zł. Przy czym części oryginalne (czyli te chińskie) nie gwarantują dłuższej żywotności pralki (czy porównywalnej do tego obecnego marnego żywota). Wymieniając parę zdań ze specjalistą, stwierdził że to chińszczyzna zrobiona tak, aby nie dało się łatwo naprawić. Czyli trzeba kupić nową. Kupię więc nową nie-Samsunga. Nie będę wydawał 1600 zł co 2,5 roku po to by Korea z Chiną wzbogacały się na szmelcu, który sprzedaje. Ostrzegam wszystkich, przed zakupem pralek Samsung. To szmelc który psuje sie po okresie gwarancji.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Samsung WF60F4E5W2W jest super pod każdym względem polecam 100% jest cicha oraz, wąska mieści się wszędzie mała fajna praleczka dla wymagających.Jest super polecam. Wszystko ok, myślę że posłuży kilka ładnych lat warto kupić nie szukaj innych jeśli chcesz mieć pralkę na kilka lat polecam właśnie tej model.I jest dostęp do wymiany łożyska.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  zużycie energii

0% poleca ten produkt

Samsung WW80J6413EW
 1. Nie polecam. Pralka powinna się nazywać Eco Bubel. Po miesiącu od zakupu zepsuł się programator (wymieniony 3 razy był serwis bo zawsze coś nie pasowało), potem żona zauważyła dziury w ubraniach wymiana bębna, dziura też w kołnierzu do bębna tez wymiana. Po wymianie pralka tańczyła, znowu przyjazd serwisu. Dziury w ubraniach dalej robi ale tylko w dziecięcych i sporadycznie (pocieszenie). Po upływanie 2 lat i 2 tygodni znowu awaria, pralka zatrzymuje się podczas prania, naprawa około 700 zł szkoda kasy kupiłem nową innej firmy.

  Opinie napisał(a) Suchy197 dnia

  Zalety
  głośność pracy
  ładowność
  zużycie energii
  Wady
  awaryjność
  bubel
  efektywność
  stabilność pracy
 2. Pierwsze pranie i usterka - cały czas pobierała wodę. Po wymianie elektroniki odczucia są dużo lepsze. Naprawdę pojemny bęben, dobre odwirowywanie wody i możliwość modyfikowania poszczególnych programów prania to zdecydowania cechy warte polecenia. Duży niesmak pozostał za to, że otrzymałem egzemplarz fabrycznie niesprawny.

  Opinie napisał(a) Mariusz dnia

  Zalety
  odwirowywanie
  pojemność
  Wady
  awaryjność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki