Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

SIEMENS WD14H421EU czy Siemens WS10X46APL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
SIEMENS WD14H421EU
Siemens WS10X46APL
Remis

Cechy

SIEMENS
SIEMENS WD14H421EU
czy
Siemens
Siemens WS10X46APL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Siemens

Opinie

100% poleca ten produkt

SIEMENS WD14H421EU
 1. Posiadam od 6 lat trochę starszy model tej pralko suszarki (WD14H420EU/02) który ubezpieczyłem na 5 lat. Przez 5 lat sprawowała się bardzo dobrze. Prałem w zaledwie kilku programach oraz sporadycznie suszyłem. Praca i efekty bez zastrzeżeń. Po okresie 5 lat zepsuł się moduł (naprawa 600 zł na szczęście poszło z ubezpieczenia mieszkania (przepięcie)). Niedługo po naprawie modułu pralka zaczęła bardzo głośno chodzić. Wezwany serwisant z ASO stwierdził, że to łożyska. Naprawa w ASO 1800 zł po rabacie. Szok. Na razie ustalam, czy można ją naprawić za normalniejszą kwotę. Jeśli się nie da następna pralka jak najtańsza + ubezpieczenie 5 lat. Po 5 latach jak się zepsuje to nie będzie szkoda wyrzucić. PS. Może ktoś reflektuje zakupić moją na części? Dobra cena. Kontakt 796576439.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Siemens WS10X46APL
 1. Polecam - super dla faceta kawalera.. wszystko jasne i czytelne.. wręcz genialna.. :))

  Opinie napisał(a) M :)) dnia

 2. Pralkę eksploatuję od 1,5 roku i absolutnie jestem mile zaskoczony. Dobrze wypoziomowana jest bardzo cicha, dobrze pierze i przy tej głębokości ma całkiem przyzwoity wsad. Generalnie bardzo Polecam.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cicha praca
  duza uniwersalność
  mala pojemość - mozliwe małe prania
  sterowanie dotykowe
  sygnał po zakończonym praniu
 3. Mam tą praleczkę od ok. 2 lat. Bardzo dobry wybór dla singli lub osób aktywnych. Koszule do roboty - prosze bardzo, jest programik (ustawiam po praniu oddzielnie wirowanie na 800 - 12 min, bo program doje 400...koszule są mokre...jak ktos nosi te z opcją bez prasowania - jak znalazl:). ja jednak ustawim 800-1000, bo i tak prasuję, a szyciej schną). Wszelkie syntetyki (outdoor- ciuchy na rower, rolki, trekking itp) - super. Welna również (sprawdzałem - działa, nie zdarzylo mi się wyjąć np. swetra jak na 6-latka:) ). Dlugo by opisywać.jade jakieś 2-3 prania tygodniowo. Nic nie piszczy,nie skrzypi. Polecam

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  automatyczny dobor ilosci wody
  cicha
  dobra relacja jakosc-cena
  duza uniwersalność
  mala pojemość - mozliwe małe prania
  małe rozmiary
  wiele zabezpieczeń
  Wady
  brak
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki