Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

SIEMENS WM 10A27APL czy Siemens WM16S743

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

SIEMENS WM 10A27APL

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Siemens WM16S743
Remis

Cechy

SIEMENS
SIEMENS WM 10A27APL
czy
Siemens
Siemens WM16S743
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
59 cm
Głębokość
59 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kąt otwierania
Niepełny
Kąt otwierania
Niepełny
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Siemens
pozostałe
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Zastosowane technologie
Touch-Control
Automatyka wagowa
Tak
Automatyka wagowa
Tak
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik zaawansowania cyklu
Wyświetlacz w kolorze czerwonym
Wyświetlanie czasu do końca programu
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
System kontroli piany
tak
System kontroli piany
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

5 powodów dla SIEMENS WM 10A27APL

SIEMENS WM 10A27APL
ZUŻYCIE
Wody [litr/cykl] 49 czy 56 Pralka SIEMENS WM 10A27APL zużywa o 7 l mniej wody w jednym cyklu niż Siemens WM16S743.
Wody na cykl 11 litrów czy 56 litrów Pralka SIEMENS WM 10A27APL zużywa o 45 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Siemens WM16S743.
FIZYCZNE
Ładowność 5 kg czy 8 kg W pralce SIEMENS WM 10A27APL możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w Siemens WM16S743 w czasie jednego prania.
pozostałe
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 73 czy 75 Podczas wirowania pralka SIEMENS WM 10A27APL jest o 2 dB bardziej cicha od Siemens WM16S743.
Energii [kWh/cykl] 0.88 czy 1.03 Pralka SIEMENS WM 10A27APL zużywa o 0,15 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Siemens WM16S743.

5 powodów dla Siemens WM16S743

Siemens WM16S743
WIROWANIE
Prędkość 1600 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WM16S743 wiruje z prędkością o 600 obr./min większą niż SIEMENS WM 10A27APL.
KLASA
Klasa wirowania A czy C Siemens WM16S743 ma lepszą klasę wirowania od SIEMENS WM 10A27APL.
Klasa energetyczna A++ czy A+ Siemens WM16S743 zużywa mniej energii niż SIEMENS WM 10A27APL.
pozostałe
Wysokość [cm] 84.2 czy 85 Siemens WM16S743 jest o 0,8 cm mniejsza od SIEMENS WM 10A27APL.
Opóźniony start Max 24h czy Tak Pralka Siemens WM16S743 posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka SIEMENS WM 10A27APL.

Opinie

Brak opinii

SIEMENS WM 10A27APL

100% poleca ten produkt

Siemens WM16S743
  1. Pralkę posiadam od około 7 lat. Raz tylko na wyświetlaczu pojawił się napis Error, serwis musiał zresetować błąd programatora. Było to rok temu. Mechanicznie bez zarzutu. obudowa zaczyna rdzewieć a pralka działa znakomicie. Bardzo dobrze pierze, wiele przydatnych programów, bardzo cicha. Nie skacze po dokładnym wypoziomowaniu, nawet nie drgnie. Pierze około 3-4 razy w tygodniu czasem częściej. To mój drugi Siemens i zmieniam na kolejnego. Oby też był tak wytrzymały.

    Opinie napisał(a) Adam dnia

  2. MOJA POPSUŁA SIĘ PO 2 MIESIĄCACH- SERWIS WYMIENIŁ POŁOWE RZECZY NA PAŁE BO NIE WIEDZIELI CO JEST. TERAZ DRUGA AWARIA PO GWARANCJI SPALIŁA SIĘ GRZAŁKA - 3 LATA.GRZAŁKA SIĘ ROZPADŁA I WYLECIAŁA PRZEZ FILTR. PORAŻKA NA CAŁEJ LINII, ZA TĄ KASĘ NIE KUPIŁBYM JEJ W ŻYCIU DRUGI RAZ. MIAŁEM WCZEŚNIEJ AEG I 14 LAT NIC SIĘ NIE DZIAŁO. NIE POLECAM

    Opinie napisał(a) KIDLER dnia

  3. Niestety popełniłam zakup tej pralki. Zacznę od początku. Koniecznie chciałam mieć suszarkę kondensacyjną w słupku z pralką. Dodatkowo pralka musiała mieć regulację temp. na 50st. C bo 60 to za dużo a 40 za mało i nie dopiera rzeczy. Przedtem byłam szczęśliwą użytkowniczką Aristona przez 8 lat - "Margherita 2000" wymienioną na kolejnego Hotpoint-Aristona przy urodzenie się dzieci, bo się bałam, że jak stara pralka się zepsuje to 2 tyg. bez pralki z 3 dzieciaków to horror. Nota bene - stara pralka (12 lat) nadal chodzi i świetnie pierze - mają ją znajomi - nigdy serwis nie był wzywany, Calgonu nie używam, woda twarda. Drugi Hotpoint - model slim+super silent - został przekazany rodzinie i są zachwyceni. Zresztą tak jak ja byłam - oba dopierały ubranka po zupkach i sokach z marchewki na 50 st. C, nigdy nie zniszczyły mi żakietów i innych eleganckich ubrań. Jedyną wadą Hotpointów z serii silent jest to, że odpada zabudowa w słupku, no chyba, że zbuduję jakąś półeczkę stalową spawaną, bo ich drzwi są pełne i nie da się zamocować na górnej pokrywie suszarki. Nieszczęsnej pralki szukałam ok. 6 m-cy. Pojedyńcze modele miały regulację na 50 st. C i to Miele, Bosch, Siemens i Ariston. Miele za drogie, Ariston odpadł ze względu na drzwi, został Bosch i Siemens. No i się napaliłam na kosmiczny bęben. Pan z serwisu, któremu wysłałam zapytanie potwierdził możliwość regulacji na 50 st. C. No i jestem nieszczęśliwa posiadaczką tego modelu od kwietnia 2012. Cały czas zachodziłam w głowę czemu nie dopiera mi dziecięcych ubranek na 50 st. C. Kończyło się to tak, że zaczęłam używać jakiś kilerskich odplamiaczy, namaczać ubrania wcześniej, smarować mydełkami odplamiającymi i prać kilkakrotnie. W końcu podzieliłam się z moją druga lepszą połową spostrzeżeniami, że coś jest nie tak. Powiedział, że może woda jest za zimna - i co - bingo. Zmierzyłam temp. i ewidentnie przy ustawieniu 50 st. C pralka grzeje wodę do 40 st., przy 60 st. grzeje wodę do 50 st. Nie sprawdzałam temp. faktycznej przy ustawieniu 90 st. i 40 st. bo się już tak wkurzyłam, że postanowiłam wezwać serwis, oczywiście muszę wziąć urlop, bo Panowie nie pracują po 17 i w soboty ... Teoretycznie mogłabym prać na 60 st. i mieć 50 faktycznie, ale jest tylko 1 - słownie JEDEN - program na 60 st. i pierze 2,5 (słownie dwie i pół godziny) albo tylko 1 godz -no wiadomo 1 godz to za mało z płukaniem (testowałam). Nigdy więcej Boscha i Siemensa. Jaka regulacja? Jaki wybór programów? Między 40 st a 40 st? Nigdy więcej pralki Boscha i Siemensa. Żeby nie było że tylko tendencyjnie chwalę HOTPOINT-ARISTON. Mam zmywarkę, suszarkę, czajnik Siemensa i lodówkę Boscha -są bez zarzutu, na 5 , ale pralki to im nie wyszły ....

    Opinie napisał(a) e...l dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki