Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Siemens WM10E361PL czy Siemens WM12Q440PL

Wynik

Zwycięzca:
Siemens WM10E361PL

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

Siemens WM10E361PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Siemens WM12Q440PL
Siemens WM10E361PL

Cechy

Siemens
Siemens WM10E361PL
czy
Siemens
Siemens WM12Q440PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kąt otwierania
Pełny
Kąt otwierania
Niepełny
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Siemens
pozostałe
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Ochrona przed zagniataniem
Pranie wstępne
Program odplamiania
Touch-Control
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
EcoExpert
Łatwe prasowanie
Pranie wstępne
VarioExpert
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Wielokrotne zabezpieczenie przed zalaniem
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Aqua Stop
Inne
Sygnał akustyczny potwierdzający wybraną funkcję
Wyświetlacz z informacjami o parametrach prania
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu do końca programu
Wskaźnik przedozowania
Wyświetlacz tekstowy w języku polskim
Automatyka wagowa
Tak
Automatyka wagowa
Tak
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Opóźniony start
Max 24h
Opóźniony start
Max 24h
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Zdejmowany blat
tak
Zdejmowany blat
tak
System kontroli piany
tak
System kontroli piany
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

6 powodów dla Siemens WM10E361PL

Siemens WM10E361PL
ZUŻYCIE
Wody [litr/cykl] 45 czy 42 Pralka Siemens WM10E361PL zużywa o 3 l mniej wody w jednym cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
Wody na cykl 45 litrów czy 58 litrów Pralka Siemens WM10E361PL zużywa o 13 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
KLASA
Klasa energetyczna A+ czy A Siemens WM10E361PL zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce Siemens WM10E361PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Siemens WM12Q440PL w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 1.02 czy 1.05 Pralka Siemens WM10E361PL zużywa o 0,03 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
Wysokość [cm] 84.7 czy 84.8 Siemens WM10E361PL jest o 0,1 cm mniejsza od Siemens WM12Q440PL.

4 powody dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WM12Q440PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Siemens WM10E361PL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Siemens WM12Q440PL ma lepszą klasę wirowania od Siemens WM10E361PL.
FIZYCZNE
Głębokość 59 cm czy 60 cm Siemens WM12Q440PL jest o 1 cm płytsza od Siemens WM10E361PL.
pozostałe
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 73 czy 75 Podczas wirowania pralka Siemens WM12Q440PL jest o 2 dB bardziej cicha od Siemens WM10E361PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Siemens WM10E361PL
 1. Jeśli chodzi o samą pralkę to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Natomiast mam duże pretensje do firmy SIEMENS o traktowanie swoich klijentów.Poświęciłem trochę czasu na przeglądnięcie ofert innych firm , i mój wybór tej marki nie był przypadkiem .Nie może nikogo dziwić to,że chciałem kupić ją na jak najniższą cenę nie płacąc haraczu -czyli przez sklepy internetowe z możliwością osobistego odbioru.I tutaj znalazł się haczyk schowany pod ''gwiazdeczką'' przez firmę SIEMENS.Z trwającej promocji " 5 lat gwarancji na sprzęt SIEMENS " wyłączone są zakupy wykonane w sklepach internetowych. Pytam więc - to niby gdzie te pralki są skręcane ,że dla nich nie ma 5 lat gwarancji- może ChRL ??

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  Ma wszystkie funkcje potrzebne do prania bez zbędnych mało używanych bajerów
  które tylko windują cenę a mało kiedy się je wykorzystuje.
  Wady
  Kupując w sklepie internetowym nie bierze się udziału w promocji 5 lat gwarancji.
 2. Pralkę mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolona.Mam tylko nadzieję,że będę sie mogła nią cieszyć dłużej niż poprzednią.Wirpool zepsuł się już po trzech latach!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  W porównianu z moją poprzednią pralką wirpool bardzo cicha nawet przy 1000 obrotach.Fajne programy np.15 min.na odświerzenie ubrań.
  Wady
  Jeszcze sie nie ujawniły:))))i mam nadzieję
  ze tak zostanie:))))

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  spora pojemność
  nieawaryjna
  duży zakres regulacji
 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  - funkcje ecoExpert i speedExpert - intuicyjna obsługa - dobrze wyprane i odwirowane pranie
  Wady
  - przekombinowana instrukcja obsługi
  całe szczęście da się spokojnie obsługiwać pralkę bez niej
 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Cicha
  ekonomiczna dzięki dodatkowym funkcjom eco
  prosta w obsłudze
  super system mniej zgniecen
  ponadstandardowy program do impregnacji sportowy odzieży
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki