Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Siemens WM12Q440PL czy SIEMENS WS10O261PL

Wynik

Zwycięzca:
SIEMENS WS10O261PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Siemens WM12Q440PL

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

SIEMENS WS10O261PL
SIEMENS WS10O261PL

Cechy

Siemens
Siemens WM12Q440PL
czy
SIEMENS
SIEMENS WS10O261PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kąt otwierania
Niepełny
Kąt otwierania
Niepełny
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Siemens
pozostałe
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
EcoExpert
Łatwe prasowanie
Pranie wstępne
VarioExpert
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
EcoExpert
SpeedExpert
VarioExpert
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Aqua Stop
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Wielokrotne zabezpieczenie przed zalaniem
Automatyka wagowa
Tak
Automatyka wagowa
Tak
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Opóźniony start
Max 24h
Opóźniony start
Max 24h
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu do końca programu
Wskaźnik przedozowania
Wyświetlacz tekstowy w języku polskim
Inne
Funkcja dołożenia prania
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
W pełni elektroniczne sterowanie za pomocą jednego pokrętła dla wszystkich programów
Wskaźnik przedozowania
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
System kontroli piany
tak
System kontroli piany
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak
Linia
IQ500
Linia
IQ500

Przewagi

6 powodów dla SIEMENS WS10O261PL

SIEMENS WS10O261PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 58 litrów Pralka SIEMENS WS10O261PL zużywa o 47 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
KLASA
Klasa energetyczna A+ czy A SIEMENS WS10O261PL zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 59 cm SIEMENS WS10O261PL jest o 14 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce SIEMENS WS10O261PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Siemens WM12Q440PL w czasie jednego prania.
pozostałe
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 72 czy 73 Podczas wirowania pralka SIEMENS WS10O261PL jest o 1 dB bardziej cicha od Siemens WM12Q440PL.
Energii [kWh/cykl] 0.93 czy 1.05 Pralka SIEMENS WS10O261PL zużywa o 0,12 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Siemens WM12Q440PL.

4 powody dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WM12Q440PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż SIEMENS WS10O261PL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Siemens WM12Q440PL ma lepszą klasę wirowania od SIEMENS WS10O261PL.
pozostałe
Zdejmowany blat tak czy nie Pralka Siemens WM12Q440PL posiada zdejmowany blat, w co nie jest wyposażona pralka SIEMENS WS10O261PL.
Wysokość [cm] 84.8 czy 85 Siemens WM12Q440PL jest o 0,2 cm mniejsza od SIEMENS WS10O261PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) 9...e dnia

 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) 7...b dnia

100% poleca ten produkt

SIEMENS WS10O261PL
 1. Mam pralkę od roku! Jest super, choć jak widać mało dostępna juz jest. Jest malutka wąziutka a zarazem ogromna w środku :) Uwielbiam ją! I Kocham pranie w niej! +kapsułki vizir pomarańczowe podczas prania, i bęben pachnie nawet jak jest pusty! Ma super programy, banalną obsługę, czytelny i prosty wyświetlacz! Jest cicha, i dobrze odwirowuje. Polecam jeśli choć troche ktoś przykłada uwagę i czas do znalezienia sprzętu do swojego domu, a nie kupuje akurat to co wszyscy...

  Opinie napisał(a) Marta dnia

  Zalety
  cicho pracuje
  czytelny wyświetlacz
  duży bęben
  jest wąska
  ma przydatne programy
  mieści 6kg!
  niski pobór energii i wody
 2. Na razie mamy pralkę kilka dni i jesteśmy zadowoleni. Trudno ocenić, jak się perspektywicznie będzie ta pralka eksploatować...? Ten model to podobno Chińczyk. W porównaniu do poprzedniego produktu z linii produkcyjnej BSH, tzn. Boscha Maxx4 WFC1600 z 13 letnim stażem (tożsamość składania: nieznana), to Bosch był węższy (37 cm, tu: 44 cm), miał mniej decybeli podczas wirowania (i te kilka więcej dało się początkowo zauważyć, ale trzeba przyznać, że nie jest tragicznie), pobierał mniej wody średnio: 35 l/ 40l. na cykl, tu: 64 l (10 programów) i przy 2 krótkich programach 40l , poza tym prania na bawełnie 40, 60 i 90 stopni chodziły 135 min. tu: 180 min. Jednak Siemens w porównaniu do reszty obecnych ofert na rynku (2014r.; biorąc parametry na które my zwracaliśmy uwagę, tj. jak te powyżej, w tym jej ekonomiczność) to i tak gratka. Martwi nas troszkę satynowa powłoka na drzwiczkach, guzikach i pojemniku na proszki i płyny, która dość szybko będzie schodzić i się rysować, co spowoduje, że pralka wizualnie będzie tracić na atrakcyjności...Mimo wszysto, chyba i tak jesteśmy w lepszej sytuacji od tych, którzy są zdani na zakup wąskich Candy (no comment) lub Gorenje (narzekano na forum, że rzekomo drze ubrania....???). Pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) malwa dnia

  Zalety
  niezbyt skomplikowana obsługa
  system dodatkowego zraszania
  wąska
  Wady
  odrobinę głośniejsza niż poprzedni bosch
 3. jestem w pełni zadowolona z pralki, jest węższa niż podaje producent (47,5 cm jest z odstającym programatorem) ma przydatne programy. Wahałam się pomiędzy boschem a simensem, ale teraz wiem że to był dobry wybór. Polecam siemensa!!!

  Opinie napisał(a) Ewa dnia

  Zalety
  cicho pracuje
  jest wąska
  ma przydatne programy
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki