Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Siemens WM12Q440PL czy Siemens WS12T46EPL

Wynik

Zwycięzca:
Siemens WS12T46EPL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Siemens WM12Q440PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Siemens WS12T46EPL
Siemens WS12T46EPL

Cechy

Siemens
Siemens WM12Q440PL
czy
Siemens
Siemens WS12T46EPL
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Siemens

Przewagi

4 powody dla Siemens WS12T46EPL

Siemens WS12T46EPL
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A Siemens WS12T46EPL zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm Siemens WS12T46EPL jest o 60 cm węższa od Siemens WM12Q440PL.
Głębokość 44,6 cm czy 59 cm Siemens WS12T46EPL jest o 59 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.
Ładowność 6,5 kg czy 7 kg W pralce Siemens WS12T46EPL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Siemens WM12Q440PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) 9...e dnia

 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) 7...b dnia

0% poleca ten produkt

Siemens WS12T46EPL
 1. Pralka jest dość cicha, estetycznie (klasycznie) wykonana i stabilnie trzyma się podłoża nawet przy najszybszym wirowaniu (wówczas jedynie odrobinę drga). Użyteczne programy. Dużą zaletą jest natychmiastowy dostęp do prania po zakończeniu cyklu (bez zbędnego oczekiwania na odblokowanie drzwiczek). Dotykowy (naciskowy) panel obsługi sprawia, że często korzystamy z funkcji "blokady rodzicielskiej", bo stosunkowo łatwo przestawić coś w trakcie prania przypadkiem, podczas wykonywania innych czynności w łazience. Urządzenie po dwóch tygodniach sprawia bardzo dobre wrażenie. Nie żałujemy zakupu i na pewno byśmy go powtórzyli, bo w tej cenie, przy tych gabarytach i właściwościach to na ten moment optymalny wybór.

  Opinie napisał(a) Maciej-D dnia

  Zalety
  głośność pracy
  zużycie energii
 2. Sklep godny polecenia, Produkt zgodny z opisem i specyfikacją. Kontynuuję zakup sprzetu tej marki i mogę go spokojnie polecic innym kupującym.

  Opinie napisał(a) Alex dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  stabilność pracy
  zużycie energii
  Wady
  ładowność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki