Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

SIEMENS WM12Y890PL czy Whirlpool AWE 2519P

Wynik

Zwycięzca:
SIEMENS WM12Y890PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

SIEMENS WM12Y890PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Whirlpool AWE 2519P
SIEMENS WM12Y890PL

Cechy

SIEMENS
SIEMENS WM12Y890PL
czy
Whirlpool
Whirlpool AWE 2519P
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Siemens
Producent
Whirlpool

Przewagi

4 powody dla SIEMENS WM12Y890PL

SIEMENS WM12Y890PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka SIEMENS WM12Y890PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Whirlpool AWE 2519P.
KLASA
Klasa wirowania B czy C SIEMENS WM12Y890PL ma lepszą klasę wirowania od Whirlpool AWE 2519P.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ SIEMENS WM12Y890PL zużywa mniej energii niż Whirlpool AWE 2519P.
FIZYCZNE
Głębokość 59 cm czy 60 cm SIEMENS WM12Y890PL jest o 1 cm płytsza od Whirlpool AWE 2519P.

2 powody dla Whirlpool AWE 2519P

Whirlpool AWE 2519P
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm Whirlpool AWE 2519P jest o 20 cm węższa od SIEMENS WM12Y890PL.
Ładowność 5 kg czy 9 kg W pralce Whirlpool AWE 2519P możesz wyprać o 4 kg więcej odzieży niż w SIEMENS WM12Y890PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

SIEMENS WM12Y890PL
 1. Po 3 latach porównywalna pralka Siemensa uległa awarii - poszło łożysko. NRD-owska pralka moich rodziców służyła 25 lat a te łajzy nie są w stanie wyprodukować pralki służącej >3 lata!!!!! Pan z serwisu Siemensa oznajmił, że łożyska nie da się wymienić - tylko trzeba zakupić nowy moduł piorący za 900 PLN. Koszt wymiany 250 PLN. Czyli po 3 latach użytkowania koszt prostej naprawy w pralce za 1800 zeta wyniesie 1200 PLN!!!!!!!!!!! Ludzie, nie dajcie się nabrać na te hiper *****r badziewia za taką kasę. Już lepiej kupić jakąś BEKO za 800 zł... Przynajmniej nie żal takiej później wymienić...

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  awaryjność
  koszt serwisu
 2. Stara Candy definitywnie padła i szukalismy czegoś niezawodnego i z nowej linii wzorniczej, za jakiś czas myślimy dokupić suszarkę i chcemy żeby się wizualnie nie "gryzły" . Generalnie wybór od samego początku padł na Siemensa, bazowaliśmy na opiniach znajomych, którzy mieli sprzęt tej firmy, czy to pralkę, zmywarkę, piekarnik i nie mieli z nimi absolutnie żadnych problemów. Czytaliśmy tez opinie zamieszczone w internecie, ale większość z nich były typu: "znajomy znajomego ma i nie poleca", "mam sprzęt od tygodnia i jestem bardzo zadowolony". Brakuje opinii osób które kupiły, uzytkują jakis czas i podają wiarygodne za i przeciw. Chcąc pomóc w wyborze, kilka zdań o sprzęcie. PLUSY: wygląd, cicha praca, super rozwiązanie z pojemnikiem na płyn do prania i do płukania - wlewasz i zapominasz o dozowaniu do każdego prania, pralka pobiera sama, brak sygnalizuje komunikatem. Pranie po wyjęciu jest delikatne i miękkie, w starej Candy było sztywne. Super dopiera, mamy chłopców w wieku 7 lat i 5 lat, szczęśliwi posiadacze dzieci wiedzą do jakiego stanu potrafią doprowadzić ubrania :). Moja mama kupiła niedawno podstawowy model LG i narzeka że nie dopiera. Nie musieliśmy jak na razie używac programów typu: "trawa", "krew", wszystko dopiera się w podstawowym. Wspominając o programach, jest ich bardzo dużo, może i wszystkich nie będziemy wykorzystywać na co dzień, ale fajnie że są. Dobry patent to oświetlenie bębna, łatwo znależć małe części garderoby. MINUSY: jedynym minusem jest cena, gdy ją kupowaliśmy kosztowała 3700 PLN, jedyne pocieszenie że objęta jest promocją i firma zwróci nam 300 zł na konto. Podsumowując: wszystkim niezdecydowanym szczerze polecam nie będziecie żałować, a jak Wam żony będą dziękować... :)

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy

100% poleca ten produkt

Whirlpool AWE 2519P
 1. Pralka super, wszystko ok, ale po 4 latach, żeby padł włącznik glówny i pompa wody? Teraz to wszystkie firmy badziewia robią, nie liczy sie marka, bo i tak wszystkie podzespoły z Chin...

  Opinie napisał(a) Krzysior dnia

 2. cena i jakość zadowalająca----------------------------------------00000000000ok-

  Opinie napisał(a) Mi... dnia

 3. Po trzech latach 2 razy naprawiana i pordzewiała, zdecydowanie lepiej wydać troszkę więcej niż co 3 lata wymieniać.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  efektywność
  głośność pracy
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki