Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

SIEMENS WS12M441

SIEMENS WS12M441

od 1949,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

» Opis
Pralka ładowana od frontu, o głębokości 47 cm, pojemności 6 kg, sterowana elektronicznie, z prędkością wirowania 1200 obr/min, w klasie energetycznej A-10%.

Model na rok 2011
Linia brak danych
Kolor Biały
Srebrne drzwi
Wymiary
Wysokość [cm] 84.2
Szerokość [cm] 60
Głębokość [cm] 47
Wirowanie
Prędkość [obr/min] 1200
Regulacja Tak
Funkcje
Wyświetlacz elektroniczny tak
Sterowanie Elektroniczne
Automatyka wagowa Tak
Opóźniony start Max 24h
Łatwe prasowanie Dodatkowe płukanie
Jest szczególnie przydatne w przypadku prania w wodzie o wysokiej twardości. Funkcja ta zasadniczo wpływa na poprawę płukania - co jest ważne dla alergików i małych dzieci.

Zamknij okno
Pranie wstępne
Dodatkowy cykl stosowany do prania tkanin mocno zabrudzonych. Po zakończeniu prania wstępnego następuje pranie zasadnicze.

Zamknij okno
Woda Plus
Dzięki funkcji Woda Plus ilość wody w cyklu prania zostaje zwiększona o 2l, co sprawia, że pozostałości detergentów zostają idealnie wypłukane.

Zamknij okno
Łatwe prasowanie
Pralka odwirowuje równomiernie rozkładając wsad - dzięki temu wyjmowana z pralki bielizna nie jest mocno wygnieciona. Ten sam program występuje w suszarkach - susząc bieliznę w tak delikatny sposób, że po jej wyjęciu z bębna należy ją tylko rozwiesić na wieszaku.

Zamknij okno
Inne Wskaźnik przedozowania
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu do końca programu
Programy
Ilość brak danych
Program Impregnacja Program MIX
Program służący do prania w temperaturze 30st.C kolorowej bielizny z różnego rodzaju tkanin.

Zamknij okno
Program Super15
W tym programie pranie główne, płukanie i wirowanie zajmuje jedynie 15 minut.

Zamknij okno
Dessous / Delikatne / Jedwab
Specjalny program do prania delikatnej bielizny.

Zamknij okno
Program Koszule Business
Program ze skróconym czasem prania oraz obniżoną prędkością wirowania, przeznaczony dla koszul nie wymagających gruntownego prania, a tylko odświeżenia.

Zamknij okno
Program Outdoor
Program prania lub suszenia odzieży przeznaczonej do użytku zewnętrznego, wykonanej z wysokogatunkowych materiałów, wymagającej zachowania odpowiednich warunków prania. Właściwa temperatura prania lub suszenia i specjale ruchy bębna nie naruszą struktury tkaniny, zachowując jej specjalne właściwości.

Zamknij okno
PowerWash 60
Specjalny pogram PowerWash 60 potrzebuje na wypranie 5 kg odzieży w ciągu 60 minut w klasie efektywności A. Program nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin poza delikatną bielizną.

Zamknij okno
Pranie ręczne wełny
Program służący do delikatnego prania wełny.

Zamknij okno
Program odplamiania
Program zapewniający skuteczne usuwanie plam.

Zamknij okno
Program Impregnacja
Program do impregnowania odzieży przeznaczonej do użytku zewnętrznego, wykonanej z wysokogatunkowych materiałów. Podczas programu Impregnacja z zastosowaniem impregnatu, wszystkie włókna jednocześnie pokrywane są specjalnym środkiem uszczelniającym.

Zamknij okno
Inne Antyalergia
Czas trwania cyklu standardowego [min] brak danych
Zużycie
Energii [kWh/cykl] brak danych
Wody [litr/cykl] 57
Klasa
Klasa energetyczna A-10%
Klasa efektywności prania A
Klasa wirowania B
Drzwi
Kierunek otwierania Lewy
Kąt otwierania Niepełny
Techniczne
Wsad [kg] 6
Równomierne rozłożenie ładunku tak
System kontroli piany tak
Aqua Stop Aqua Stop
To automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie. Chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia oraz przed wyciekiem wody z przyłącza (np. na skutek pęknięcia węża doprowadzającego wodę). Aqua Stop gwarantuje pełne zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem.

Zamknij okno
VarioSoft VarioSoft
Bęben VarioSoft posiada unikatową fakturę powierzchni ścian z wypukłymi elementami w kształcie kropli - z jedną stroną bardziej stromą i jedną płaską co jest uzupełnieniem asymetrycznie wygiętych zabieraków. Pomaga to w indywidualnym traktowaniu pranych tkanin: przy praniu delikatnym bęben kręci się zgodnie z kierunkiem płaskiej strony kropli, przy praniu intensywnym - w kierunku odwrotnym, napotykając stromą pochyłość kropli. Ponadto zabieraki dbają o bardziej skuteczne przemieszanie pranych rzeczy. Dzięki temu pranie jest krótsze i efektywne.

Zamknij okno
Zdejmowany blat tak
Moc grzewcza [W] brak danych
Poziom hałasu [dB] 74
Zastosowane technologie brak danych
Inne Zabezpieczenie przed dziećmi
Magnetyczne zamknięcie okna pralki
Wyposażenie
Załączone wyposażenie brak danych
Do nabycia oddzielnie brak danych

Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta:

Przeciwnicy

Siemens WS12M441

Siemens WS12M441

Rekomendacje

Opinie

  1. Pralkę kupiłem po długich rozmowach ze znajomymi i przeglądaniu stron internetowych. Interesował mnie tylko Samsung, Bosch, AEG, Siemens.Dotychczas miałem Aristona (porażka - częste awarie i drogie części- 3 razy wymieniałem programator i szczotki) oraz Gorenje (mniej awarii, ale duże zużycie proszku i wieczny smród z pralki i pranych rzeczy). Polecam stronę internetową dotyczącą rankingu usterek pralek. A teraz do rzeczy. Pralka wykonana w Chinach. Jakość wykonania wg.mnie bez zastrzeżeń. Plastiki są wysokiej jakości nie takie jak przy pralkach niskobudżetowych. Przy instalacji należny brać pod uwagę podłączenie węża z system Aqua Stop. Może być drobny kłopot w zależności od posiadanej instalacji w domu. Dalej pralka ma przyciski dotykowe i przy tym bardzo czułe. Należy zwracać uwagę co się dotyka - pod dokonaniu ustawień można później zablokować ustawienia elektroniczną blokadą. Pralka posiada wiele dogodnych ustawień i programów. Proponuję przed zakupem ze strony producenta pobrać instrukcję obsługi i ja przeczytać. Posiada pomocną opcję - podaje wagę załadowanych rzeczy - bajka. Poza tym zużywa zdecydowanie mniej proszku i wody, a pranie jest dobrze wyprane. To tyle jak na pierwszy raz. Mam tylko nadzieję że nie będzie się tak często psuć jak moje poprzednie pralki.

    Opinie napisał(a) 3...f dnia

  2. Miałem przyjemność testowania pralki Siemens (model WS12M441PL) w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez firmę Bosch-Siemens.<br />Oceniając testowany model zwróciłem uwagę na istotne dla mnie aspekty, tj. obsługa pralki, ilość programów i ich przeznaczenie, jakość prania oraz bezpieczeństwo i eksploatacja<br />1. Obsługa pralki<br />Duży wyświetlacz oraz czytelne pokrętło stanowią dla mnie największą zaletę jeśli chodzio o obsługę pralki.<br />Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski, dzięki którym intuicyjnie można dostosować dany program w zależności od potrzeb, np. dostosować prędkość wirowania czy określić ciężar wsadu (4 poziomy). Co ciekawe, paremetry te można zmieniać także podczas prania.<br />No i funkcje dla mnie najważniejsze: wyświetlanie czasu do zakończenia prania oraz sygnalizacja dźwiękowa, po prostu ułatwiają życie:)!<br />2. Programy i ich przeznaczenie<br />Pralka posiada 12 porogramów, większość z nich można wzbogacić poprzez dobór dodatkowych funkcji, m.in.: "mniej zagnieceń" (polecam do koszul), "intensywnie" czy "dodatkowe płukanie". Moi faworyci wśród programów to:<br />- "Koszule Business" z funkcją "mniej zagnieceń". Uprane koszule po strannym rozwieszeniu na suszarce w kilku ruchach można potem uprasować,<br />- "Super 15" - idealne rozwiązanie dla lekko przybrudzonej, delikatnej odzieży (pranie w temp. 30 stopnii); zwiększając temperaturę do 40 stopni czas pracy wydłuża się tylko do 20 minut,<br />- "Dessous" oraz "Wełna" świetne rozwiązanie dla prania odzieży delikatnej; pierwszy do bielizny, drugi bardzo dobrze radzi sobie z wełnianymi swetrami - dzieki tym programom pranie ręczne nie ma sensu;)<br />- "Bawełna Eco" zgodnie z zaleceniami producenta program zapewniający dobre rezultaty prania i niski pobór energii - szczera prawda!<br />3. Jakość prania<br />Duży wybór programów oraz opcji dodatkowych sprawiają, że łatwo jest osiągnąć oczekiwane efekty prania.<br />Każdorazowo przy rozwieszaniu prania odnoszę wrażenie, że pranie jest wyjątkowo świeże - jakość prania oceniam więc naprawdę wysoko.<br />4. Bezpieczeństwo i eksploatacja<br />Pralka wyposażona jest w zabezpieczenie przed zalaniem "Aqua Stop" - nie spodziewam się tego typu usterek, ale komfort psychiczny, mimo wszystko, mam większy.<br />Nawet przy maksymalnej prędkości wirowania (1200 obrotów/min) pralka zachowywała się bardzo stabilnie. Nie skacze, nie tłucze się, wiruje bardzo cicho!<br />Duży PLUS za funkcję samoczyszczenia dozownika detergentów oraz blokadę przed dziećmi (moja córka uwielbia wpatrywać się w wirujące pranie, ma ułatwione zadanie dzięki dużym szklanym drzwiczkom).<br />Podsumowując, Siemens model WS12M441PL to pralka prosta i bezpieczna w użytkowaniu, zapewniająca wysoką jakość prania oraz ciesząca oko nowoczesnym i stylowym design'em.<br />Polecam ten model!

    Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia


comments powered by Disqus