Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

WHIRLPOOL AWE 7226 P czy Whirlpool AWO C 61400

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

WHIRLPOOL AWE 7226 P

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Whirlpool AWO C 61400
Remis

Cechy

WHIRLPOOL
WHIRLPOOL AWE 7226 P
czy
Whirlpool
Whirlpool AWO C 61400
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Ładowność
6 kg
Ładowność
6 kg
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

2 powody dla WHIRLPOOL AWE 7226 P

WHIRLPOOL AWE 7226 P
ZUŻYCIE
Wody na cykl 14 litrów czy 42 litry Pralka WHIRLPOOL AWE 7226 P zużywa o 28 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Whirlpool AWO C 61400.
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm WHIRLPOOL AWE 7226 P jest o 20 cm węższa od Whirlpool AWO C 61400.

2 powody dla Whirlpool AWO C 61400

Whirlpool AWO C 61400
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka Whirlpool AWO C 61400 wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż WHIRLPOOL AWE 7226 P.
FIZYCZNE
Głębokość 52 cm czy 60 cm Whirlpool AWO C 61400 jest o 8 cm płytsza od WHIRLPOOL AWE 7226 P.

Opinie

0% poleca ten produkt

WHIRLPOOL AWE 7226 P
 1. Pralkę posiadam 3 lata. Nie polecam beznadziejna pralka. Jest strasznie głośna przy wirowaniu a na domiar złego często się zdarza że pranie po zakończeniu prania nie jest wywirowane i trzeba ją ponownie włączać aby wywirowało pranie nawet 2-3 razy (podobnie zdarza się w innych modelach tej firmy u moich rodziców i teściów). Jakość wykonania też fatalna po 2 latach zaczął odchodzić lakier z klapy do otwierania pralki. Nigdy więcej produktów tej frmy !!!!

  Opinie napisał(a) Jan dnia

 2. Byle co, po roku użytkowania zaczęła odchodzić farba, po czterech latach się zepsuła, prawdopodobnie programator ( koszt ok.500 zł + naprawa), wyrzucam dziada na złom i szukam cos innego.

  Opinie napisał(a) Monika dnia

 3. Pokrywa pralki tuz po okresie gwarancji kompletnie zardzewiała. Nie polecam.

  Opinie napisał(a) pietia dnia

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO C 61400
 1. Pierwsze uruchomienie i zonk - nie zadziałał jakiś elektrozawór i pralka wypełniła się do maxa wodą. Serwis w ramach gwarancji wymienił elektrozawór - tylko miesiąc to trwało... 5 lat użytkowania i po łożyskach. W trakcie prania bęben się zablokował, a silnik zaczął wchodzić na wirowanie 1400obr - dobrze, że w domu byłem, bo chyba by mi chałpę spaliło. Nie zadziałały żadne zabezpieczenia - z pralki dochodził tylko pisk i zaczął się wydobywać intensywnie niebieski dym...Wymiana łożysk - nie opłacalna. Teraz kupiłem amicę w której łożyska można wymienić bez problemu.

  Opinie napisał(a) AL dnia

 2. Ma tą pralkę 4 lata i jak na razie nie miałam z nią żadnego problemu. Za to dużym minusem jest głośne wirowanie tej pralki.

  Opinie napisał(a) Dorota dnia

 3. Pralka po 3 latach nadaje się na śmietnik, gwarancja oczywiście się skończyła tak jak i łożyska. Nie wiem jak można mieć tak wypaczone rozumowanie, żeby towar jeszcze na dotarciu już nie działał. Badziew, badziew i jeszcze raz badziew!

  Opinie napisał(a) dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki