Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWE2519 czy Whirlpool AWO/D 43141

Wynik

Zwycięzca:
Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Whirlpool AWE2519

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Whirlpool AWO/D 43141
Whirlpool AWO/D 43141

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWE2519
czy
Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowność
5 kg
Ładowność
5 kg
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

2 powody dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Whirlpool AWO/D 43141 zużywa mniej energii niż Whirlpool AWE2519.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 60 cm Whirlpool AWO/D 43141 jest o 5 cm płytsza od Whirlpool AWE2519.

1 powód dla Whirlpool AWE2519

Whirlpool AWE2519
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm Whirlpool AWE2519 jest o 20 cm węższa od Whirlpool AWO/D 43141.

Opinie

100% poleca ten produkt

Whirlpool AWE2519
 1. Przepiękny produkt. Pralkę posiadam jakieś 6-7 dobrych lat i działa!!! W dzisiejszych czasach to ewenement :) Robi to, co ma robić, czyli pierze bardzo dobrze. Wąska, zmieści się wszędzie, ale pojemna. Przy małym dziecku pralka chodzi praktycznie co drugi dzień, a czasami codziennie. Ale jak to z pralkami bywa, trzeba ją czasami (raz na pół roku) wyczyścić. Co to znaczy? Kiedyś nie czyściłem i odmówiła posłuszeństwa. Po prostu się nie uruchomiła, a dawała znak "serwis". Wyczyściłem wylot wody, wlałem octu do środka i tak zostawiłem na jeden dzień. Po dniu dałem na jałowy program prania (15 minut) i poszło!!! Jak najbardziej polecam, bo jest to fantastyczny sprzęt do standardowych prań. Dlaczego nie maks? Po jakichś 5 latach zaczęła rdzewieć klapa przy zawiasach. Niby specjalnie nie szpeci, tym bardziej, że stoi sobie w roku łazienki, ale mogliby farbą lepiej to pokryć. Ogólnie bardzo na plus!

  Opinie napisał(a) Robert dnia

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki