Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWG 879 czy Whirlpool AWO/D 43141

Wynik

Zwycięzca:
Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Whirlpool AWG 879

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Whirlpool AWO/D 43141
Whirlpool AWO/D 43141

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWG 879
czy
Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
FIZYCZNE
Ładowność
5 kg
Ładowność
5 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

3 powody dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
ZUŻYCIE
Wody na cykl 44 litry czy 49 litrów Pralka Whirlpool AWO/D 43141 zużywa o 5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Whirlpool AWG 879.
WIROWANIE
Prędkość 1000 obr./min. czy 800 obr./min. Pralka Whirlpool AWO/D 43141 wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Whirlpool AWG 879.
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A Whirlpool AWO/D 43141 zużywa mniej energii niż Whirlpool AWG 879.

Opinie

100% poleca ten produkt

Whirlpool AWG 879
 1. Dobrze prała przez 4 lata. Póżniej się zepsuła-wysadzało korki w mieszkaniu przy włączeniu. Serwis najpierw szukał usterki w silniku przez tydzień i co i nic nie znalazł. Magicy stwierdzili, że to problem elektroniki-cała jest naszpikowana,bo to 6 zmysł. Zabrali sprzęt do serwisu. Jakoś tego zmysłu nie mieli do naprawy,bo przywieżli znowu popsutą pralkę do domu (skasowali 110 zł)-pralka nie pobiera proszku, raz wiruje,raz nie. Ale naprawili, bo nie wysadza korków tyle że i tak nic nie wypierzesz.Kupując następną pralkę będziemy kierować się jakością usług serwisu w miejscu zamieszkania.

  Opinie napisał(a) ANIA dnia

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki