Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWG 879 czy Whirlpool AWO/D 43141

Wynik

Zwycięzca:
Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Whirlpool AWG 879

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Whirlpool AWO/D 43141
Whirlpool AWO/D 43141

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWG 879
czy
Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
FIZYCZNE
Ładowność
5 kg
Ładowność
5 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

3 powody dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
ZUŻYCIE
Wody na cykl 44 litry czy 49 litrów Pralka Whirlpool AWO/D 43141 zużywa o 5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Whirlpool AWG 879.
WIROWANIE
Prędkość 1000 obr./min. czy 800 obr./min. Pralka Whirlpool AWO/D 43141 wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Whirlpool AWG 879.
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A Whirlpool AWO/D 43141 zużywa mniej energii niż Whirlpool AWG 879.

Opinie

100% poleca ten produkt

Whirlpool AWG 879
 1. Dobrze prała przez 4 lata. Póżniej się zepsuła-wysadzało korki w mieszkaniu przy włączeniu. Serwis najpierw szukał usterki w silniku przez tydzień i co i nic nie znalazł. Magicy stwierdzili, że to problem elektroniki-cała jest naszpikowana,bo to 6 zmysł. Zabrali sprzęt do serwisu. Jakoś tego zmysłu nie mieli do naprawy,bo przywieżli znowu popsutą pralkę do domu (skasowali 110 zł)-pralka nie pobiera proszku, raz wiruje,raz nie. Ale naprawili, bo nie wysadza korków tyle że i tak nic nie wypierzesz.Kupując następną pralkę będziemy kierować się jakością usług serwisu w miejscu zamieszkania.

  Opinie napisał(a) ANIA dnia

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  ładowność
  zużycie energii
  Wady
  głośność pracy
  stabilność pracy
 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

  Wady
  głośność pracy
  zużycie energii
 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki