Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWO/D 43141 czy WHIRLPOOL AWSP61222PS

Wynik

Zwycięzca:
WHIRLPOOL AWSP61222PS

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 4 powody

WHIRLPOOL AWSP61222PS
WHIRLPOOL AWSP61222PS

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
czy
WHIRLPOOL
WHIRLPOOL AWSP61222PS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

4 powody dla WHIRLPOOL AWSP61222PS

WHIRLPOOL AWSP61222PS
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka WHIRLPOOL AWSP61222PS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Whirlpool AWO/D 43141.
KLASA
Klasa wirowania B czy C WHIRLPOOL AWSP61222PS ma lepszą klasę wirowania od Whirlpool AWO/D 43141.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm WHIRLPOOL AWSP61222PS jest o 0,5 cm węższa od Whirlpool AWO/D 43141.
Głębokość 45 cm czy 55 cm WHIRLPOOL AWSP61222PS jest o 10 cm płytsza od Whirlpool AWO/D 43141.

1 powód dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
FIZYCZNE
Ładowność 5 kg czy 6 kg W pralce Whirlpool AWO/D 43141 możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w WHIRLPOOL AWSP61222PS w czasie jednego prania.

Opinie

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  ładowność
  zużycie energii
  Wady
  głośność pracy
  stabilność pracy
 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

  Wady
  głośność pracy
  zużycie energii
 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

100% poleca ten produkt

WHIRLPOOL AWSP61222PS
 1. W tej cenie bardzo dobra pralka

  Opinie napisał(a) Marcin dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
 2. Pralkę kupiłam 4 lata temu ze względu na małe wymiary, wirowanie 1200 obrotów i 5-letnią gwarancję. W porównaniu z poprzednią pralką AEG ta od początku wypadła słabo, głównie ze względu na bardzo głośną pracę (do bloku się nie nadaje) i obsługę serwisową. Pierwsza awaria, na szczęście mała, była po kilku miesiącach. Pan serwisant usunął usterkę, ale sugerował, że powstała z naszej winy. Okazało się, że w syfonie odprowadzającym wodę jest kulka, która zatkała odpływ, ale ta kulka była integralną częścią syfonu, o czym dowiedziałam się dopiero później, ale fachowiec na pewno to wiedział sugerując nam, że wypraliśmy piłeczkę dziecka i ona zatkała odpływ. Prawie od początku mam również problem z włączaniem pralki. Przycisk nie reaguje prawidłowo, udaje się po kilku próbach i po dopchnięciu drzwiczek kolanem. Teraz po 4 latach pralka zaczęła targać ubrania. Zadzwoniłam, żeby zamówić serwis, ale Pan na infolinii od razu zasugerował, że serwisant sprawdzi w pierwszej kolejności czy przypadkiem ja nie zawiniłam usterce, a wtedy będę płacić za dojazd i naprawę. Bardzo dziękuję za taką gwarancję. Nie podoba mi się polityka firmy, która sugeruje winę klienta jeszcze przed rozpoznaniem sprawy. Firma powinna raczej bardziej dbać o jakość swoich produktów. Skutecznie wyleczyłam się i z marki Whirpool, i z przedłużonych gwarancji.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  głośność pracy
 3. Pralka za ta cena warta polecenia

  Opinie napisał(a) Marek dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki