Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWO/D 43141 czy WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Wynik

Zwycięzca:
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 3 powody

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
czy
WHIRLPOOL
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

3 powody dla WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W zużywa mniej energii niż Whirlpool AWO/D 43141.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W jest o 0,5 cm węższa od Whirlpool AWO/D 43141.
Głębokość 42,5 cm czy 55 cm WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W jest o 55 cm płytsza od Whirlpool AWO/D 43141.

1 powód dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
FIZYCZNE
Ładowność 5 kg czy 6 kg W pralce Whirlpool AWO/D 43141 możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W w czasie jednego prania.

Opinie

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

  Zalety
  funkcjonalność
  ładowność
  zużycie energii
  Wady
  głośność pracy
  stabilność pracy
 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

  Wady
  głośność pracy
  zużycie energii
 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

0% poleca ten produkt

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
 1. Nie polecam. Mam ją 3 miesiące. Jak kupiłam to musiałam wymienić na nowy egzemplarz zaraz na drugi dzień. W drugim egzemplarzu jest to samo. Brak słów. Nie cierpię tej pralki. Powód: opcja "ebawełniane" fiksuje - za każdym razem pierze inaczej, tzn. na początku podaje czas prania a potem - mało kiedy w tym czasie pierze, płucze i odwiruje, częściej tylko pierze w tym czasie czyli 3 godziny, a potem dopiero przechodzi w płukanie i wirowanie i pokazuje następną godzinę, ALBO tylko w tym czasie (3 godziny !!!) pierze, nie przechodzi do stanu płukania, zawiesza się w ostatniej minucie, i jak nie zauważę, to potrafi na ostatniej minucie prać dalej w nieskończoność. Naprawdę. Muszę ją wtedy przełączyć sama ręcznie na płukanie i wirowanie. NASTĘPNY FELER: blokuje się czujnik blokady, tj. po włączeniu cyklu prania, czyli jak jest jeszcze zimna woda w pralce, jak włączam pauzę, żeby coś jeszcze dorzucić, Franca zawiesza się i nie chce się otworzyć. Nawet jak wyłączę program, wyłączę z gniazdka, odczekam kilkanaście minut, po włączeniu dalej świeci się blokada drzwiczek. Załamka. Muszą mieć ogólnie do niczego programator. Jestem bardzo niezadowolona. Aha, jeszcze opcja fresh car - włączyłam ją przy praniu delikatnych (pranie na 15 stopni), i fresh car zmniejszył mi sweter do wielkości lalki. A w instrukcji, nic nie było napisane co do przeciwskazań przy opcji fresh car

  Opinie napisał(a) Edyta dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki