Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Whirlpool AWO/D 43141 czy WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Wynik

Zwycięzca:
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Whirlpool AWO/D 43141

Ocena ogólna

Za: 3 powody

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

Cechy

Whirlpool
Whirlpool AWO/D 43141
czy
WHIRLPOOL
WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Whirlpool
Producent
Whirlpool

Przewagi

3 powody dla WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W zużywa mniej energii niż Whirlpool AWO/D 43141.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W jest o 0,5 cm węższa od Whirlpool AWO/D 43141.
Głębokość 42,5 cm czy 55 cm WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W jest o 55 cm płytsza od Whirlpool AWO/D 43141.

1 powód dla Whirlpool AWO/D 43141

Whirlpool AWO/D 43141
FIZYCZNE
Ładowność 5 kg czy 6 kg W pralce Whirlpool AWO/D 43141 możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W w czasie jednego prania.

Opinie

0% poleca ten produkt

Whirlpool AWO/D 43141
 1. Pralka po 7 latach: pasek się ślizga, łożysko (popsute) tak hałasuje, jakby startował samolot. Bęben klejony, więc nie można wymienić łożyska.

  Opinie napisał(a) zbyszek dnia

 2. Jest wada konstrukcyjna, Lozycko sie uszkodzaja po 3 lata i masz 2 lata gwarancja. Wymiana lozysko = 500 PLN + Roboczizna= koszt nowa pralka.

  Opinie napisał(a) Nicolas dnia

 3. Skarpetki itp. wpadaja do fartucha zapychajac przy tym odplyw wody. Po uplywie roku dziwne dzwieki podczas odpomowyania wody, pomoglo umiarkowane uderzenie w prawy bok pralki. Po 2 latach i 6 miesiecy ,podczas wirowania nie do zniesienia halas i smierc pralki. okazalo sie ze lozysko jest niewymienialne. wymienia sie beben z grzalka koszt czesci 500 zl. koszt naprawy nietrudno sie domyslec pewnie ze 300 zl. w najlepszym wypadku . podsumowujac SZOK!!! whirlpoll spadl na samo dno. Jaka pralke kupic ? aby mozna bylo wymienic czesci?

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

0% poleca ten produkt

WHIRLPOOL FreshCare+ FWSF61053W
 1. Nie polecam. Mam ją 3 miesiące. Jak kupiłam to musiałam wymienić na nowy egzemplarz zaraz na drugi dzień. W drugim egzemplarzu jest to samo. Brak słów. Nie cierpię tej pralki. Powód: opcja "ebawełniane" fiksuje - za każdym razem pierze inaczej, tzn. na początku podaje czas prania a potem - mało kiedy w tym czasie pierze, płucze i odwiruje, częściej tylko pierze w tym czasie czyli 3 godziny, a potem dopiero przechodzi w płukanie i wirowanie i pokazuje następną godzinę, ALBO tylko w tym czasie (3 godziny !!!) pierze, nie przechodzi do stanu płukania, zawiesza się w ostatniej minucie, i jak nie zauważę, to potrafi na ostatniej minucie prać dalej w nieskończoność. Naprawdę. Muszę ją wtedy przełączyć sama ręcznie na płukanie i wirowanie. NASTĘPNY FELER: blokuje się czujnik blokady, tj. po włączeniu cyklu prania, czyli jak jest jeszcze zimna woda w pralce, jak włączam pauzę, żeby coś jeszcze dorzucić, Franca zawiesza się i nie chce się otworzyć. Nawet jak wyłączę program, wyłączę z gniazdka, odczekam kilkanaście minut, po włączeniu dalej świeci się blokada drzwiczek. Załamka. Muszą mieć ogólnie do niczego programator. Jestem bardzo niezadowolona. Aha, jeszcze opcja fresh car - włączyłam ją przy praniu delikatnych (pranie na 15 stopni), i fresh car zmniejszył mi sweter do wielkości lalki. A w instrukcji, nic nie było napisane co do przeciwskazań przy opcji fresh car

  Opinie napisał(a) Edyta dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki